لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۳

به رای‌دهندگان آمریکایی درباره عملیات نفوذ خارجی هشدار داده شده است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - مقام های امنیتی و اطلاعاتی ایالات متحده به رای دهندگان هشدار می دهند در حالی که آنها برای شرکت در یک رشته انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آماده می شوند، انتظار داشته باشند که عوامل خارجی بکوشند نظرشان را تغییر دهند.

این هشدار، در شب انتخابات «سه شنبه بزرگ» در ۱۴ ایالت و یک منطقه فدرال، در شرایطی اعلام می شود که در هفته های اخیر یک رشته اطلاعات درز کرده از تلاش روسیه برای اثرگذاری بر انتخابات حکایت داشته است.

در بیانیه تازه به طور مشخص اسمی از روسیه برده نشده، اما از رای دهندگان خواسته شده است هوشیار باشند: «عوامل خارجی به تلاش خود برای اثرگذاری بر افکار عمومی و شکل دهی به برداشت های رای دهندگان ادامه می دهند. آنها اطلاعات نادرست و تبلیغات حکومتی جهت داری را با امید به ایجاد سردرگمی و تردید در باره سیستم انتخاباتی ما درباره روند سیاسی و نامزدهای انتخابات در رسانه های اجتماعی پخش می کنند.»

در این هشدار رهبران وزارت خارجه، وزارت دفاع، وزارت امنیت داخلی، وزارت دادگستری، اف بی آی، سازمان امنیت ملی و دیگر نهادهای فدرال ایالات متحده ذکر شده است: «ما هوشیار و آماده واکنش به هر تلاشی برای مختل کردن انتخابات ۲۰۲۰ هستیم.»

در بیانیه منتشر شده در روز سه شنبه تاکید شده است: «سطح همکاری و ارتباطات میان دولت فدرال با مقام های مسئول ایالتی و محلی و شرکای بخش خصوصی قوی تر از هر زمان دیگری است. وزارتخانه ها و سازمان های ما با تعهد و تلاشی کم سابقه برای حفاظت از انتخابات و مقابله با نفوذ مخرب خارجی همکاری می کنند.»

مقام های امنیتی و اطلاعاتی ایالات متحده در این بیانیه می گویند سیستم های انتخاباتی امن هستند و هر گونه مداخله بدون مجازات نخواهد ماند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG