لینکهای قابل دسترسی

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۴

سمینار صدای آمریکا درباره حقوق دگرباشان جنسی برگزار شد


سمینار صدای آمریکا درباره حقوق دگرباشان جنسی برگزار شد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

کفیل هیئت مدیره صدای آمریکا معتقد است که صرف نظر از جنجال‌ها در این مورد، حفظ و ارتقاء حقوق دگرباشان، یک ضرورت انسانی و سازمانی است.

آندره مندز، گفت «امسال از دید جامعه دگرباشان، سال شگفت انگیزی ست. البته، مانند هر مورد دیگری در آمریکا، مورد دگرباشان نیز با جنجال بسیار همراه بوده است. اما تحولاتی که سالها جریان داشته، بالاخره به نقطه ای رسید که در نظر گرفتن هویت و تمامیت همه انسان ها، صرفنظر از تفاوت های ظاهری شان بصورت یک ضرورت ظهور کرد.»

اوایل تابستان، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در مراسمی به منظور تاکید بر ضرورت برابری انسان‌ها، از جمله دگرباشان، که در کاخ سفید برگزار شده بود، سخنرانی کرد.

کمی پیش از آن، اعلامیه رئیس جمهوری آمریکا در همین مورد در تارنمای کاخ سفید پست شد، که در آن بر نیاز تمام انسان‌ها، از جمله دگرباشان، به زندگی در آرامش و بدون واهمه از تبعیض و خشونت تاکید شده بود.

به گفته جیم گراهام، استادیار سابق دانشکده حقوق دانشگاه جرج واشنگتن که به عنوان سخنران مهمان در گردهمایی دگرباشان در صدای آمریکا شرکت کرده بود، تقریبا تا یک دهه پیش، حتی دستگاه‌های ارتباط جمعی لیبرال و پیشرو، مانند روزنامه واشنگتن پست نیز از گرایشات جنسی دگرباشان با تمسخر و گوشه و کنایه یاد می‌کردند.

XS
SM
MD
LG