لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۲

داوطلبان آمریکایی ویتنامی‌تبار، برای بیمارستان‌های نیویورک محافظ پلاستیکی صورت می‌سازند


دکتر جرالد (جری) گیشیوچ، رئیس بخش قلب بیمارستان راچستر جنرال در ایالت نیویورک، یکی از ماسک‌های اهدایی را به صورت زده است.
دکتر جرالد (جری) گیشیوچ، رئیس بخش قلب بیمارستان راچستر جنرال در ایالت نیویورک، یکی از ماسک‌های اهدایی را به صورت زده است.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - همانند ماسک صورت که دو راه ورود ویروس کرونا به بدن، یعنی دهان و بینی، را می‌پوشاند، در حال حاضر محافظ صورت نیز کمیاب است. محافظ صورت، که تمام صورت افراد را می‌پوشاند، از چشم‌ها که راه دیگر ورود ویروس کرونا به بدن است محافظت می‌کند.

دین ترن توآن، یک آمریکایی ویتنامی‌تبار، معتقد است محافظ صورت برای محافظت از کادر درمانی فعال در خطوط مقدم در برابر ابتلا به کرونا گزینه بهتری هستند.

در ماه مارس آقای دین و ۵۵ داوطلب آمریکایی ویتنامی‌تبار از یک معبد بودایی در شهر راچستر ایالت نیویورک، طی تنها یک ماه ۵۵۰۰ محافظ صورت دست‌ساز در اندازه‌های مختلف تولید کردند و آنها را به بیمارستان‌های «راچستر جنرال» و «استرانگ مموریال هاسپیتالز»، که از بزرگترین بیمارستان‌های شهر راچستر هستند، تحویل دادند.

آقای دین ۴۸ ساله گفت: «وقتی محافظ‌های صورت را به بیمارستان‌ها تحویل دادیم، آنها خیلی سپاسگزار بودند و نامه‌های تشکرآمیز زیادی برای‌مان فرستادند. این واقعاً روحیه ما را تقویت کرد. چون می‌دانستیم که داریم به مقابله با همه‌گیری جهانی، به ویژه در منطقه نیویورک، کمک می‌کنیم.»

دکتر جرالد گیشیوچ، رئیس بخش قلب در بیمارستان «راچستر جنرال»، در ایمیلی به بخش ویتنامی صدای آمریکا گفت: «هر کس [محافظ صورت] را دیده، از آنها خوشش آمده است. ما از هر کمکی که جامعه به ما بکند شادمان می‌شویم. ما واقعاً قدردان آنها هستیم.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG