لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۳

در پاسخ به یک درخواست فیسبوکی، کهنه سرباز آمریکایی ۵۰ هزار کارت تبریک تولد دریافت کرد


«دوین شرمن» کهنه سرباز ۹۶ ساله جنگ‌ جهانی دوم
«دوین شرمن» کهنه سرباز ۹۶ ساله جنگ‌ جهانی دوم

وقتی دختر«دوین شرمن» کهنه سرباز ۹۶ ساله جنگ‌ جهانی دوم و دریافت کننده مدال شجاعت یا «پرپل هارت» در پیامی در فیسبوک درخواست کرد بقیه برای تولد پدرش در ۳۰ دسامبر (نهم دی ماه) کارت تولد بفرستند، شاید انتظار داشت حدود چند کارت تولد فرستاده شود. ولی این کهنه سرباز که در «فولرتون» در ایالت کالیفرنیا زندگی می‌کند، با دریافت بیش از ۵۰ هزار کارت تبریک تولد، غافلگیر شد.

به گزارش روز یکشنبه ۲۳ دی ماه خبرگزاری آسوشیتدپرس، این کارت تبریک‌ها از ۵۰ ایالت آمریکا و ۱۰ کشور جهان برای دوین شرمن فرستاده شده‌اند.

همسر آقای شرمن که ۵۷ سال با هم زندگی مشترک داشتند، در سال ۲۰۱۱ درگذشت. «سو مورس» دختر آقای شرمن گفت دلش می‌خواست پدرش در تولد ۹۶ سالگی، جشن خوبی داشته باشد.

این گزارش می‌گوید خانه آقای شرمن جا ندارد که تمامی این کارت تبریک‌ها را انبار کند. برخی از دوستان و همسایه‌ها پیش‌قدم شدند تا برخی از این کارت‌های تبریک و نامه‌های پستی را نگهداری کنند.

دوین شرمن در حال حاضر توانایی بینایی را از دست داده و دخترش، این پیام‌های تبریک را برای او می‌خواند.

این گزارش می‌گوید «سو» دخترش تا کنون توانسته یک هزار و ۷۰۰ نامه تبریک را بخواند. برخی از دوستان خانواده به کمک آمده‌اند تا تمامی پیام‌ها را برای دوین شرمن بخوانند.

دوین شرمن در دسامبر ۱۹۴۱ و پس از حمله به بندر «پرل هاربر» به نیروی نظامی آمریکا پیوست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG