لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۵

وزیر خارجه آمریکا از تحریم‌‌ها و فشارهای جدید اتحادیه اروپا بر نیکلاس مادورو استقبال کرد


وزیر خارجه ایالات متحده با استقبال از تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه نیکلاس مادورو، خواستار فشار بیشتر بر او شد.

آقای پمپئو نوشت: «ما باید به افزایش فشار بر مادورو و دوستان نزدیک او، تا آزادی ونزوئلا از کابوسی که بر مردم آن تحمیل می شود، ادامه دهیم.»

مایک پمپئو در حساب توئیتر خود همچنین از تحریم مقامات رژیم مادورو، که به گفته او در شکنجه و نقض حقوق بشر، از جمله در رابطه با مرگ کاپیتان آکوستا، نقش داشته است، استقبال کرد.

کاپیتان رافائل آکوستا آرِوالو که از سوی رژیم مادورو به دست داشتن در یک توطئه ترور ادعایی در ماه ژوئن متهم شده بود، یک هفته پس از بازداشت بر روی صندلی چرخدار در یک دادگاه نظامی و در حالی که قادر به حرف زدن نبود، دیده شد و صبح روز بعد جان سپرد. سازمان ملل متحد در بیانیه ای این شرایط را «نشانه آشکار شکنجه» توصیف کرد.

وزارت خارجه آمریکا نیز در حساب توئیتر خود اعلام کرد که در حاشیه نشست هفته پیش مجمع عمومی سازمان ملل، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که حدود ۱۱۹ میلیون دلار توسط ایالات متحده به مردم ونزوئلا کمک های انساندوستانه شده است.

دیماه گذشته، خوان گوایدو، رئیس پارلمان و رهبر اپوزیسیون ونزوئلا، خود را به عنوان رئیس جمهوری موقت آن کشور معرفی کرد و ایالات متحده نیز او را به رسمیت شناخت. پس از آن بیش از پنجاه کشور ریاست جمهوری موقت گوایدو را به رسمیت شناختند.

آمریکا می گوید که مادورو غاصب کرسی ریاست جمهوری است و حکومت نامشروع او تنها با حمایت کوبا، روسیه، چین، و ایران روی کار مانده است.

XS
SM
MD
LG