لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۱

دو مقام ارشد نظامی ونزوئلا و خانواده‎هایشان از سوی آمریکا تحریم شدند


ایالات متحده آمریکا، رافائل انریکه باستاردو مندوزا، فرمانده نیروی پلیس ویژه ونزوئلا، و ایوان رافائل هرناندز دالا، فرمانده سازمان ضداطلاعات ارتش ونزوئلا، را به دلیل نقض گسترده حقوق بشر توسط آنها، در فهرست تحریم‌‌شدگان قرار داد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در بیانیه‌ای که روز جمعه ۱۱ مرداد ماه از سوی وزارت خارجه آمریکا منتشر شد، ضمن اعلام این خبر گفته است که نهادهای تحت امر این دو نفر ابزارهای سرکوب جامعه مدنی و نقض حقوق بشر در ونزوئلا بوده اند. در این بیانیه همچنین آمده است که همسران و فرزندان هر دوی این افراد نیز مشمول تحریم‌های ایالات متحده شده اند. به این ترتیب ورود به ایالات متحده برای افراد تحریم شده و اعضای خانواده‌هایشان ممنوع شده است.

آقای پمپئو در این بیانیه گفته است: «ایالات متحده قویا از گذار صلح‌آمیز و دموکراتیک به رهبری خوان گوایدو، رئیس جمهوری موقت و مشروع ونزوئلا، و پارلمان ملی، حمایت می‌کند. ما به طرح‌های اقتصادی و دیپلماتیک خود برای حمایت از این گذار، ادامه می‌دهیم.»

آمریکا و ۵۵ کشور جهان ریاست جمهوری موقت و مشروع خوان گوایدو را به رسمیت شناخته‌اند. ایالات متحده همچنین بارها قاطعانه اعلام کرده که نیکلاس مادورو باید از قدرت کنار رود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG