لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۶

نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا: پرزیدنت ترامپ همچنان به ادامه فشار برای برکناری مادورو پایبند است


الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه ایالات متحده در امور ونزوئلا با اشاره به فساد گسترده و فلج کننده رژیم نیکولاس مادورو تاکید کرد: پرزیدنت ترامپ همچنان به ادامه فشار برای برکناری مادورو پایبند است.

آقای آبرامز روز سه‌شنبه چهارم تیر ماه و در پاسخ به پرسشی درباره احتمال باقی مانده نیکلاس مادورو گفت: این بسیار سخت است که ببینیم او بخشی از راه حل یا بخشی از دولت موقت آینده باشد.

نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا همچنین به سفر هفته گذشته میشل باشله، کمیسر عالی سازمان ملل متحد به کاراکاس اشاره کرد و گفت: «در این کشور۷۱۵ زندانی سیاسی و نظامی که خودسرانه بازداشت شده اند همچنان در زندان به سر می برند. امیدواریم نمایندگان کمیسرعالی که در ونزوئلا مانده اند بتوانند با زندانیان سیاسی دیدار کنند. امیدواریم در گزارش خانم باشله رفتار بیرحمانه رژیم با این زندانیان که قربانیان رژیم اند افشا شود. امیدواریم گزارش خواستار برگزاری انتخابات آزاد در ونزوئلا شود؛ چیزی که بسیاری از کشورها ی دمکراتیک نیز ازآن به عنوان ساده ترین راه برای حل بحران وخیم ونزوئلا یاد کرده اند.»

به گفته نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا، رژیم مادورو به جای پرداختن به وضعیت نابسامان مردم فقیر، بیمار و گرسنه کشور میلیونها دلارصرف خرید اسلحه از روسیه می کند و میلیونها دلار برای خرید یونیفورم نظامی ، جت جنگنده و هلیکوپتر نظامی با روسیه قرارداد بسته است.»

او افزود: «دیروز هواپیمای نظامی روسیه در فرودکاه کاراکاس به زمین نشست. در هواپیمای روس هیچ خبری از کمک انساندوستانه نبود؛ درحالی که همزمان کشتی‌های کمک آمریکایی به مردم ونزوئلا دربندرهای کارائیب و آمریکای جنوبی پهلو گرفته اند تا غذا و دارو به مردم نیازمند این کشور برسانند.»

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا با پرداختن به نقش کوبا در ونزوئلا گفت رژیم مادور نفت رایگان به کوبا می دهد تا در ازای آن عوامل اطلاعاتی و سرکوبگر کوبایی به سرکوب جنبش مردم ونزوئلا بپردازند.

آمریکا ریاست جمهوری نیکلاس مادورو را نامشروع می‌داند و خواستار کناره گیری او از قدرت است. تاکنون بیش از پنجاه کشور با آمریکا در به رسمیت شناختن ریاست جمهوری موقت خوان گوایدو همراهی کرده اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG