لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۱

آمریکا فشار تحریم‌ها را بر شبکه فساد مرتبط با رژیم مادورو بیشتر کرد


وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد با وضع تحریم علیه چندین فرد حقیقی و حقوقی در ونزوئلا فشار را بر رژیم نیکلاس مادورو افزایش داده است.

بر اساس اطلاعیه‌ای که وزارت خزانه داری آمریکا سه شنبه ۲۶ شهریور منتشر کرد، سه فرد و ۱۶ شخص حقوقی در ارتباط با آلکس ساب موران و آلوارو پولیدو، که امکان سودجویی فسادآمیز نیکلاس مادورو و رژیم نامشروع او از واردات و توزیع مواد غذایی در ونزوئلا را فراهم کردند، تحریم شده اند.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که اشخاص حقوقی تحریم شده تحت مالکیت آلکس ساب موران یا افراد تحریم شده دیگر هستند.

استیو منوشن، وزیر خزانه داری آمریکا، در این باره گفت: «این اقدام فشار را بر آلکس ساب و شبکه او، که از گرسنگی مردم ونزوئلا سود برده و فساد سیستماتیک را تسهیل کرده‌‌اند، افزایش می‌دهد.»

او افزود که وزارت خزانه‌‌داری به هدف گرفتن کسانی که با هزینه مردم ونزوئلا به دنبال سود آلوده فساد هستند، ادامه می دهد.

خزانه داری آمریکا پیشتر آلکس ساب موران و آلوارو پولیدو را در رابطه با شبکه عظیم و آلوده به فساد آنها و سودجویی از قرارداد با دولت، تحریم کرده بود.

در هفته های گذشته، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ونزوئلا ابراز امیدواری کرده بود که اتحادیه اروپا نیز تحریم‌هایی را علیه رژیم نیکلاس مادورو در کاراکاس اعمال کند.

الیوت آبرامز گفته بود که آمریکا در حال بررسی تدابیر جدیدی جهت اعمال فشار بیشتر بر مادورو برای کناره‌گیری از قدرت است.

واشنگتن ریاست جمهوری مادورو را مشروع نمی‌داند.

دولت پرزیدنت ترامپ اوایل بهمن سال گذشته موقت خوان گوایدو، رئیس مجمع ملی ونزوئلا و رهبر مخالفان این کشور آمریکای لاتین، را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت.


https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG