لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۸

الیوت آبرامز: خدمات روادید مجلس نامشروع موسسان ونزوئلا را لغو کردیم


الیوت آبرامز (چپ) نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ونزوئلا
الیوت آبرامز (چپ) نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ونزوئلا

الیوت آبرامز نماینده ویژه وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در امور ونزوئلا روز پنجشنبه ۱۸ بهمن و در کنفرانسی خبری از کشورهای جهان خواست برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به مردم ونزوئلا همکاری کرده و خوان گوایدو را به رسمیت بشناسند. او همچنین از عمال فشارهای دیپلماتیک بر مجلس موسسان ونزوئلا خبر داد.

آقای آبرامز گفت: ‌«مجلس موسسان ونزوئلا نهادی نامشروع است که دست‌چین نیکلاس مادورو است. ما شماری از روادید صادر شده برای این اعضا را لغو کردیم و محدودیت‌های بیشتری هم قائل شده‌ایم.» او از ذکر اطلاعات دقیق‌تر خودداری کرده و گفت اطلاعات مرتبط با روادید را نمی‌شود عمومی کرد.

الیوت آبرامز از همه کشورهای جهان خواست خوان گوایدو رئیس جمهوری موقت ونزوئلا را به رسمیت شناخته و برای رساندن خدمات بشردوستانه برای مردم ونزوئلا همکاری کنند. ایالات متحده آمریکا کمک‌هایی از جمله غذا،‌ مکمل غذایی و دارو برای مردم ونزوئلا به کلمبیا فرستاده، ولی مادورو مرز ونزوئلا با کلمبیا را مسدود کرده است.

مجلس موسسان ونزوئلا در سال ۲۰۱۷ به فرمان نیکلاس مادورو تشکیل شد و احزاب مخالف دولت آن را تحریم کردند. هدف مادورو از تشکیل این مجلس، جایگزین کردن آن با پارلمان ملی است که با آرای مستقیم مردم انتخاب می‌شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG