لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۵

وزیر خارجه آمریکا خواستار ایستادن ملت‌ها مقابل رژیم مادورو شد


وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا با اشاره به گزارش کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل،‌ از کشورها خواست تا برابر رژیم مادورو بایستند.

مایک پمپئو، وزیرخارجه ایالات متحده در صفحه توئیتر خود روز شنبه ۲۲ تیرماه، نوشت که براساس گزارش دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد رژیم مادورو طی ۱۸ ماه گذشته مسئول مرگ حداقل ۶هزار و ۸۰۰ نفر بوده‌اند. این موضوع باید متوقف شود.

آقای پمپئو در ادامه نوشت که ما از همه ملت ها می خواهیم که در برابر رژیم سابق مادورو بایستند. کسانی که مسئول هستند باید پاسخگو باشند.

پیشتر کمیساریای عالی حقوق‌بشر سازمان ملل متحد در گزارشی دولت نیکلاس مادورو را متهم کرد که مخالفان خود را به طور «مخفیانه» به قتل می‌رساند.

وزارت خارجه ایالات متحده نیز در ۱۵ تیرماه از نقض فاحش حقوق بشر در ونزوئلا، که در گزارش دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد به آن اشاره شده است، عمیقا ابراز نگرانی کرده بود.

در پی انتخابات ریاست‌جمهوری سال گذشته ونزوئلا، که با گزارش‌های متعددی از تخلف و تقلب گسترده همراه بود، دولت ایالات متحده نیکلاس مادورو را غاصب کرسی رئیس‌جمهوری دانست و ریاست‌جمهوری او را نامشروع و غیردموکراتیک خواند. ایالات متحده خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون و رئیس پارلمان ونزوئلا، را به عنوان رئیس جمهوری موقت آن کشور به رسمیت می‌شناسد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG