لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۴

یک ویتنامی قهرمان مسابقات جهانی پوکر در لاس وگاس شد


مسابقات پوکر قهرمانی جهان
مسابقات پوکر قهرمانی جهان

چهل و هفتمین دوره مسابقات جهانی پوکر در شهر لاس وگاس با قهرمانی «کیو نگوئن» ویتنامی به پایان رسید و او صاحب هشت میلیون دلار جایزه نقدی شد.

در رقابت های امسال بیش از شش هزار نفر از کشورهای مختلف جهان شرکت داشتند که یک رکورد تاریخی محسوب می شود، هر نفر برای ورود به این مسابقات ده هزار دلار پرداخت.

مراحل مقدماتی مسابقات جهانی پوکر از ماه می آغاز شد و پس از برگزاری رقابت هایی سخت و فشرده در نهایت ۹ نفر به فینال رسیدند.

مرحله پایانی در هتل-کازینوی «ریو» و با حضور صدها تماشاگر مشتاق برگزار شد. این مسابقه به صورت زنده از طریق شبکه های تلویزیونی و سایت های اینترنتی در سراسر جهان پخش شد.

کیو نگوئن متولد ویتنام است و در سال ۲۰۰۱ به آمریکا به آمریکا مهاجرت کرد. او صاحب یک سالن آرایش و زیبایی در ایالت کالیفرنیا بود ولی در سال ۲۰۰۴ به لاس وگاس رفت و به صورت حرفه ای بازی پوکر را آغاز کرد.

کیو نگوئن
کیو نگوئن

کیو نگوئن در سال های اخیر برنده چند مسابقه کوچک و غیررسمی شده و یکی از بازیکنان شناخته شده لاس وگاس است؛ با این وجود قهرمانی او بسیاری از کارشناسان را شگفت زده کرد.

او که برای نخستین بار به فینال این رقابت ها رسیده بود، با روشی تهاجمی و نامتعارف رقبای سرشناس خود را غافلگیر کرد و در نهایت قهرمان شد، هرچند که شانس و بخت و اقبال مناسب هم در این پیروزی دخیل بود.

مسابقات جهانی پوکر در سال ۱۹۷۰ میلادی توسط «بنی بنیون» راه اندازی شد و در حال حاضر یکی از زیرمجموعه های شرکت سرگرمی «سزار» است.

این رقابت، معتبرترین و مهمترین مسابقه پوکر در جهان است و به شیوه «تگزاس هولدم» برگزار می شود.

هر سال بازیکنان ایرانی زیادی برای شرکت در این مسابقات به شهر لاس وگاس می روند و شاهد درخشش آنها در مراحل مختلف هستیم.

تاکنون دو ایرانی قهرمان مسابقات جهانی پوکر شدند، منصور مطلوبی در سال ۱۹۹۰ و حمید دستمالچی در سال ۱۹۹۲.

امیر اسفندیاری یا آنتونیو
امیر اسفندیاری یا آنتونیو

امیر اسنفدیاری یا آنتونیو یکی دیگر از چهره های مشهور ایرانی در این رقابت هاست، او به جادوگر مشهور است و با کسب بیش از ۲۱ میلیون دلار جایزه نقدی، پردرآمدترین بازیکن مسابقات جهانی پوگر محسوب می شود.

XS
SM
MD
LG