لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۷

مبارزه قرن برگزار می‌شود: رویارویی «می وِدر» و «گرگور» در لاس‌وگاس


 «فلوید می ودر» (چپ) بوکسور مشهور آمریکایی و «کانر مک گرگور» قهرمان ایرلندی ورزش های رزمی مختلط موسوم به UFC
«فلوید می ودر» (چپ) بوکسور مشهور آمریکایی و «کانر مک گرگور» قهرمان ایرلندی ورزش های رزمی مختلط موسوم به UFC

پس از جار و جنجال فراوان و حواشی بسیار سرانجام تاریخ مبارزه «فلوید می ودر» بوکسور مشهور آمریکایی و «کانر مک گرگور» قهرمان ایرلندی ورزش های رزمی مختلط موسوم به UFC مشخص شد، آنها شنبه ۲۶ ماه اوت در تالار «تی موبایل» شهر لاس وگاس به مصاف هم خواهند رفت.

در این مبارزه نامتعارف و غیر عادی که به مسابقه قرن شهرت یافته، «فلوید می ودر» قهرمان بازنشسته بوکس مقابل «کانر مک گرگور» ستاره ورزش های رزمی مختلط در شاخه «یو اف سی» قرار می گیرد.

این در حالی است که کانر مک گرگور سابقه ای در بوکس ندارد و تاکنون در هیچ مبارزه رسمی شرکت نکرده است.

این مسابقه در رینگ بوکس و با قوانین رسمی مشت زنی برگزار می شود، هر دو ورزشکار ملزم به استفاده از دستکش های بوکس و رعایت اصول حرفه ای این ورزش هستند.​

«فلوید می ودر» قهرمان پیشین بوکس در سال ۲۰۱۵ اعلام بازنشستگی کرد، او صاحب ۴۹ پیروزی است و هیچ شکستی در کارنامه خود ندارد، «می ودر» در پنج وزن مختلف قهرمان شده و از بهترین مشت زنان تاریخ این رشته محسوب می شود.

در مقابل او، اما «کانر مک گرگور» اهل ایرلند، از چهره های شاخص ورزش های رزمی مختلط است، او تنها ورزشکاری است که بصورت همزمان در دو وزن از شاخه یو اف سی قهرمان شده و به دلیل شجاعت و جسارت فوق العاده خود به «شیردل» شهرت دارد.

قطعی شدن تاریخ این مبارزه بازتاب گسترده ای در رسانه های خبری داشته و از سوژه های داغ شبکه های اجتماعی است.

این مسابقه از طریق شبکه های کابلی و خصوصی پخش خواهد شد و با توجه به شور و هیجان طرفداران، پیش بینی می شود از پربیننده ترین مبارزات تاریخ این رشته ورزشی باشد.

هر چند که هنوز آکاهیهای بیشتری درباره جوایز نقدی این مسابقه منتشر نشده ولی به نظر می رسید فارغ از نتیجه احتمالی، هر کدام از این ورزشکاران حدود یکصد میلیون دلار دریافت خواهند کرد.

در حال حاضر این دو ورزشکار شهر به شهر برای «کری خوانی» می روند. آنها تاکنون به شهرهایی چون تورنتو، نیویورک و لندن رفته اند که در هر شهر بیش از ده هزار طرفداران شان، با پرداخت بلیت، حاضر شده و کری خوانی آنها را تماشا کرده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG