لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۲

پاپ فرانسیس و مایک پمپئو خواستار حمایت از آزادی‌های مذهبی در خاورمیانه و دیگر مناطق جهان شدند


پاپ فرانسیس و مایک پمپئو
پاپ فرانسیس و مایک پمپئو

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، و پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان، خواستار آزادی های مذهبی در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان شدند.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد آقای پمپئو و پاپ فرانسیس طی دیداری در واتیکان، روز پنجشنبه ۱۱ مهر بر لزوم حفاظت از آزادی‌های مذهبی، به ویژه اقلیت های مسیحی در خاورمیانه، تاکید کردند.

جامعه مسیحیان خاورمیانه که سابقه طولانی در آن منطقه دارند، در برخی از کشورهای این منطقه تحت آزار و اذیت قرار گرفته اند و بسیاری از آنها برای زندگی جدید، راهی کشورهای غربی شده اند.

وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه در کنفرانس آزادی مذهبی در واتیکان شرکت کرد و در آنجا رفتار چین با مسلمانان اویغور را محکوم کرد.

آزادی‌های مذهبی در جهان همواره یکی از اولویت‌های دولت ایالات متحده بوده است. چندی پیش سام براون بک، سفیر آمریکا در امور آزادی مذهبی، درباره وضعیت آزادی مذهبی در جمهوری اسلامی به صدای آمریکا گفته بود که رژیم ایران در آزار و اذیت اقلیت‌های مذهبی فجیع‌ترین کارنامه را دارد.

وزارت خارجه ایالات متحده نیز بارها نسبت به نقض حقوق اقلیت های مذهبی - از جمله نوکیشان مسیحی، دراویش، سنیان، بهائیان، و غیره - توسط رژیم جمهوری اسلامی اعتراض و آن را محکوم کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG