لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۸

پایین‌ترین نرخ بیکاری در آمریکا در ۱۷ سال گذشته


نرخ بیکاری در آمریکا همچنان در پایین ترین سطح ۱۷ سال گذشته قرار دارد.

بر اساس آمار جدید، در دسامبر گذشته، آخرین ماه سال ۲۰۱۷، صاحبان مشاغل در آمریکا حدود ۱۴۸ هزار فرصت شغلی ایجاد کردند.

این تعداد فرصت شغلی ایجاد شده هرچند آمار بالایی به شمار نمی رود، اما به اندازه ای است که حاکی از آن باشد اقتصاد ایالات متحده، با یک شتاب قوی، وارد سال جدید میلادی شده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، وزارت کار آمریکا روز جمعه اعلام کرد که نرخ بیکاری در آمریکا در ماه دسامبر ۲۰۱۷ برای سومین ماه پیاپی، در محدوده ۴ و یک دهم درصد باقی ماند.

این میزان نرخ بیکاری در آمریکا، پایین ترین سطح از سال ۲۰۰۰ میلادی به شمار می رود.

در طول سال ۲۰۱۷ صاحبان مشاغل در آمریکا حدود ۲ میلیون و یک صد هزار فرصت شغلی ایجاد کردند و نرخ بیکاری را که یک سال قبل از آن ۴ و هفت دهم درصد بود، به ۴ و یک دهم درصد کاهش دادند.

با این حال، آمار نشان می دهد که آهنگِ تولید شغل در آمریکا در حال کند شدن است، امری که معمولا وقتی نرخ بیکاری در سطوح بسیار پایینی قرار می گیرد و افراد کمتری جویای کار هستند، رخ می دهد.

دسامبر ۲۰۱۷، هشتاد و هفتمین ماه پیاپی در آمریکا بود که تعداد افراد استخدام شده در مشاغل آمریکایی بیشتر از تعداد افراد اخراج شده بود.

به رغم نرخ پایین بیکاری در آمریکا و مشکلات شرکت های آمریکایی برای استخدام افراد شایسته و واجد شرایط، بهبود چندانی در افزایش سطح درآمد کارگران و کارمندان رخ نداده است.

به طور میانگین، در دسامبر سال ۲۰۱۷ به نسبت سال قبل از آن نرخ دستمزد ساعتی ۲ و نیم درصد افزایش یافت که این میزان حدود یک درصد از آنچه باید در یک وضعیت اقتصادی سالم رخ دهد، کمتر بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG