لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۰

نرخ بالای بيکاری در کانون توجه مبارزات انتخاباتی آمريکا


کنوانسيون ملی دمکرات ها از روز سه شنبه در شهر شارلوت در ايالت کارولينای شمالی آغاز به کار کرد. در اين کنوانسيون سه روزه رييس جمهوری آمريکا و رهبران حزب دموکرات سخنرانی خواهند کرد.

پيشاپيش برگزاری کنوانسيون ملی دمکرات، طرفداران حزب به ايالت کارولينای شمالی رفته اند ايالتی که رای مردمش برای پيروزی باراک اوباما در انتخابات رياست جمهوری بسيار مهم است.

کنوانسيون دمکرات ها يک روز پس از روز ملی کار در آمريکا برگزار شد. نرخ متوسط بيکاری در آمريکا بيش از هشت درصد است. جمهوری خواهان، دولت اوباما را مسئول ادامه اين وضع می دانند. اما بسياری معتقدند شرکت های بزرگ عامل بيکاری در کشورند.

جيمز هوفا، رئيس اتحاديه کارگری تيمسترز، می گويد: آنها شرکتها و کارخانه هايی را که در اينجاست به مکزيک و هند می برند. اين اقدامات، فرصت های شغلی طبقه متوسط را از بين می برد.

برخی، جمهوريخواهان محافظه کار را عامل وضعيت اقتصادی موجود می دانند، و می گويند باراک اوباما ميراث دار اقتصادی نابسامان بوده است.

جسی جکسون، از رهبران جنبش آزادی های مدنی آمريکا، می گويد: پرزيدنت اوباما وقتی سر کار آمد که هر ماه ۸۰۰ هزار شغل از بين می رفت و در مجموع اقتصاد با کاهش سه ونيم ميليون فرصت شغلی روبرو شد. در حاليکه اکنون روند کاهش فرصت های شغلی متوقف شده است.

اما ميت رامنی، نامز رياست جمهوری حزب جمهوريخواه و معاون او پل رايان، دموکرات ها را مسئول وضعيت موجود دانسته و سياست های اقتصادی باراک اوباما را شکست خورده ارزيابی می کنند.

پل رايان، نامز معاونت رياست جمهوری، می گويد: از دوران رکود بزرگ اقتصادی آمريکا، هر رئيس جمهوری که برای دور دوم وارد رقابت انتخاباتی شد وضع اقتصادی را بهتر کرده بود به غير از جيمی کارتر و پرزيدنت باراک اوباما.
XS
SM
MD
LG