لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۰۲

رویترز: آمریکا موضوع حمله به نفتکش‌ها را در شورای امنیت سازمان ملل مطرح می‌کند


جاناتان کوهن، سفیر موقت آمریکا در سازمان ملل
جاناتان کوهن، سفیر موقت آمریکا در سازمان ملل

به گزارش رویترز و به نقل از شماری از دیپلمات‌های آگاه، ایالات متحده آمریکا قصد دارد بحث حمله به نفتکش‌ها را در شورای امنیت سازمان ملل مطرح کند. جاناتان کوهن سفیر موقت آمریکا در سازمان ملل گفت هرگونه حمله به کشتی‌های غیرنظامی غیرقابل قبول است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای کوهن روز پنجشنبه ۲۳ خرداد گفت: هرگونه حمله به کشتی‌های غیرنظامی غیرقابل قبول است و حمله امروز در دریای عمان باعث بروز نگرانی‌های جدی است.

جاناتان کوهن در جریان جلسه اتحادیه عرب در شورای امنیت و در ارتباط با ایران و حمله به نفتکش‌ها گفت: ایران شاخص‌ترین تهدید علیه صلح و امنیت منطقه‌ای است و در شماری از رفتارهای متخاصم در ناحیه نقش دارد. ایالات متحده از بیانیه اتحادیه عرب که ۳۱ ماه مه صادر شد و به رفتار برهم‌زننده ایران اشاره کرد، استقبال می‌کند.

آقای کوهن افزود: ایران خیلی از منابع خود را صرف گسترش ایدئولوژی انقلابی و رفتارهای شریرانه در منطقه کرده است و باید با اتحادی قدرتمند با آن مقابله شود.

سفیر موقت ایالات متحده در سازمان ملل گفت: دولت آمریکا مشغول کمک‌رسانی است و به بررسی شرایط ادامه خواهد داد.

صبح پنجشنبه ۲۳ خرداد، رسانه های محلی از وقوع دو انفجار مهیب در دو نفتکش در دریای عمان خبر دادند. این انفجارها منجر به آتش‌سوزی در آن نفتکش‌ها شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG