لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۷

لزوم تقویت پاسداران صلح


جفری دو لورنتیس، نماینده آمریکا در امور سیاسی ویژه در سازمان ملل متحد، در جلسه بحث آزاد شورای امنیت در باره صلحبانی گفت امروز نزدیک ۱۰۰ هزار صلحبان و ۱۷ هزار پرسنل غیر نظامی در ماموریت های پاسداری از صلح در سراسر جهان شرکت دارند.

او گفت آنها هر روز برای حفاظت از مردم در جوامع و ملت های متفاوت با مردم و جوامع خودشان، و نگهداشت اصول اساسی که در منشور سازمان ملل متحد مشخص شده است، جان خود را به خطر می اندازند. امریکا از این افراد به دلیل خدماتشان و نیز ۱۲۲ کشوری که از آنجا آمده اند سپاسگزاری می کند.

صلحبانی یک بخش اساسی کارهای شورای امنیت سازمان ملل متحد است و از تعهد مشترک به حفاظت از مردم بی دفاع در برابر بلایای جنگ و مناقشه ناشی می شود.

جفری دولورونتیس گفت «این احساس مقصود مشترک همچنین از شاهد بودن پیامدهای انسانی دهشتناک در زمان هایی که سازمان ملل متحد قادر نشده است کشتار غیرنظامیان بی دفاع را متوقف کند، مایه می گیرد. امسال ما ، بیستمین سالگرد نسل کسی در رواندا را به یاد می آوریم. سال آینده همین کار را در مورد سربرنیکا انجام خواهیم داد.

رواندا و سربرنیکا درسی بسیار پر هزینه ، اما مهم به جهان آموختند: صلحبانان برای انجام وطیفه اصلی خود در حفاظت از غیرنظامیان، به اختیاراتی روشن و قاطع نیاز دارند.

XS
SM
MD
LG