لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۱

دبیر کل سازمان ملل خواستار کمک رهبران دینی و احزاب برای کاهش تنش در اسرائیل شد


دستگیری یک فلسطینی توسط پلیس اسرائیل در درگیری روز جمعه ۳۰ تیر
دستگیری یک فلسطینی توسط پلیس اسرائیل در درگیری روز جمعه ۳۰ تیر

دبیر کل سازمان ملل از احزاب و رهبران دینی و قومی خواست برای کاهش تنش در اسرائیل کمک کنند.

فرحان حق، معاون سخنگوی سازمان ملل متحد روز شنبه ۳۱ تیر با اعلام این خبر گفت «ما قطعاً نگران خشونت‌هایی هستیم که گزارش شده است و تلاش می‌کنیم آخرین اخبار را از همکارانمان در اسرائیل کسب کنیم. شما اظهارات نیکلای ملادنوف، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه را شنیده‌اید که بر لزوم تلاش طرفین برای اجتناب از افزایش تنش تاکید کرده است.»

آقای حق گفت که سازمان ملل به نقش اسرائیل و اردن در اداره مسجد الاقصی احترام می‌گذارد و امیدوار است این دو کشور از دسترسی مردم به این مکان مقدس اطمینان حاصل کنند.

اظهار تاسف دبیر کل سازمان ملل از افزایش تنش در اورشلیم

آقای حق، همچنین گفت دبیر کل سازمان ملل بر مقدس بودن اماکن مذهبی تاکید کرده است و آنها را محل نیایش می‌داند و نه خشونت.

تنش بین اسرائیل و فلسطینی‌ها بر سر مسجد الاقصی در اورشلیم روز جمعه به درگیری خشونت بار کشیده شد که طی آن سه فلسطینی کشته شدند. به گفته پلیس اسرائیل، سه اسرائیلی نیز توسط یک مهاجم فلسطینی در یکی از شهرک‌های یهودی نشین در کرانه باختری رود اردن کشته شدند.

به گفته پلیس اسرائیل مهاجم فلسطینی جمعه شب مخفیانه وارد خانه یک یهودی در شهرکی در شمال رام الله شد و یک اسرائیلی و دو فرزندش را به ضرب چاقو کشت. مادر آنها نیز زخمی شد که به بیمارستان منتقل شده است.

پلیس اسرائیل دیروز از ورود مردان زیر ۵۰ سال برای شرکت در نماز جمعه در مسجد الاقصی جلوگیری کرد.

جلوگیری از حضور مردان زیر ۵۰ سال ساعاتی بعد از آن اعلام شد که دهها تظاهرکننده فلسطینی در برخورد با پلیس در نزدیکی بیت المقدس در شرق اورشلیم مجروح شدند

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG