لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۲

در آستانه نشست سازمان ملل، آمریکا خواستار فشار بر ایران از سوی دیگر کشورها است


برایان هوک به تازگی از سوی مایک پمپئو مامور هدایت «گروه اقدام ایران» شده است.
برایان هوک به تازگی از سوی مایک پمپئو مامور هدایت «گروه اقدام ایران» شده است.

نشریه اینترنتی واشنگتن فری بیکن در گزارشی نوشت: برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در یک سخنرانی در اندیشکده هادسن در واشنگتن گفت: «واقعیتی که کشورهای عضو سازمان ملل متحد به بهای مخاطراتی برای خود مورد بی اعتنایی قرار می دهند این است که ایران به ساخت و آزمایش موشک های بالیستیک ادامه داده است. ما می خواهیم کشورهای بیشتری در مقابله با طیفی از فعالیت های مضر ایران به ما بپیوندند. ما از هر کشوری که دیگر نمی تواند رفتار مخرب ایران را تحمل کند دعوت می کنیم با ملحق شدن به ما از مردمش حفاظت کند.»

پرزیدنت ترامپ ۲۶ سپتامبر در نشست سران شورای امنیت در نیویورک در مقام رئیس جلسه ایران را زیر فشار خواهد گذاشت.

برایان هوک تاکید کرد: «ما به طور چندجانبه در تلاش هستیم تا برنامه موشکی ایران را محدود کرده و متحدان و شرکا را در این کارزار با خود همراه کنیم. ما برای جلوگیری از انتقال قطعات موشک و هدف گرفتن فعالیت های ایران در گسترش موشک در کشورهای سوم با متحدان مان هماهنگی هایی انجام می دهیم.»

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، ماه گذشته گفته بود هدف از تشکیل «گروه اقدام ایران» به رهبری برایان هوک مقابله با فعالیت های مضر ایران در خاورمیانه و دیگر نقاط است.

هوک گفت دولت ترامپ در پی دستیابی به یک معاهده با ایران است که مساله موشکی و برنامه هسته ای را تواما مورد رسیدگی قرار دهد.

این دیپلمات ارشد وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد: «آیت الله [خامنه ای]، رئیس جمهور [روحانی] و وزیر خارجه ایران [ظریف] همه نشان داده اند علاقه ای به گفتگو ندارند. ما این را درک می کنیم، هر چند این امر در طرح های ما تغییری نمی دهد. ما یک نظام تحریم در دست اجرا داریم و اقدامات قوی تری در راه است.»

تحریم های آمریکا بر بخش نفت ایران از ۱۳ آبان ماه آغاز می شود.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG