لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۴

حمایت از اوکراین


اوکراین با برخی از سخت ترین چالش ها از زمان اعلام استقلال در دهه ۱۹۹۰ روبرو است. در ماه های آینده، دولت نیاز خواهد داشت برای برقراری ثبات اقتصادی، و برگزاری انتخابات آزاد، عادلانه و فراگیر ریاست جمهوری که به مردم اوکراین اجازه دهد آینده خود را انتخاب کنند، گام هایی بردارد. برای یاری به اوکراین و آرمان های مردمش، ایالات متحده آمریکا مجموعه ای از کمک ها از جمله تکنیکی و مالی را جهت تامین نیازهای عمده آنها آماده می سازد.

دولت آمریکا با کنگره برای پرداخت یک میلیارد دلار وام تضمینی به اوکراین کار می کند، هدف این است که از آسیب پذیرترین قشرهای جامعه اوکراین در برابر تاثیر اصلاحات دشوار اما لازم حفاظت شود. ایالات متحده همچنین کمک خارجی به اوکراین را برای برطرف ساختن دیگر نیازهای فوری آن مانند اجرای اصلاحات اقتصادی مهم، برگزاری انتخابات و مبارزه با فساد، افزایش خواهد داد.

تا آنجا که به انتخابات در ماه مه مربوط می شود، آمریکا بر میزان کمک برای حمایت از یک روند انتخاباتی آزاد، عادلانه و فراگیر، از طریق برنامه هایی که اصلاح قانون انتخابات را تسهیل کند، اداره انتخابات را بهبود بخشد، ناظران انتخاباتی فراهم آورد، و مشارکت یک جامعه مدنی و رسانه های نیرومند و مستقل را تقویت کند، می افزاید.

در این میان، ایالات متحده قصد دارد تعهد خود به مشارکت استراتژیک آمریکا – اوکراین را به سطح وزیران بالا ببرد، و همکاری دو جانبه در امنیت اتمی و ممنوعیت گسترش تسلیحات اتمی، گفت و شنود سیاسی، امنیت انرژی، همکاری امنیتی، علوم و فناوری را عمیق تر سازد. آمریکا همچنین کارشناسان را برای بحث درباره چگونگی افزایش رشد اقتصادی در اوکراین و بهبود روابط تجارتی دو جانبه، دور هم خواهد نشاند.

آن گونه که باراک اوباما گفت این برنامه ای است که می تواند به انجام اصلاحات لازم در داخل اوکراین کمک کند، اما همچنین در تثبیت وضع کشور موثر خواهد بود تا مردم احساس کنند قادر هستند نیازمندی های اساسی زندگی روزانه خود را تامین کنند.

رئیس جمهوری آمریکا گفت : ما شجاعت مردم اوکراین را تحسین می کنیم و بر آرمان های آنها ارج می گذاریم. منافع آمریکا ایجاب می کند مسلم سازد مردم اوکراین قادر هستند سرنوشت خود را تعیین کنند. و این مقوله ای است که ما در آمریکا عمیقا آنرا باور داریم.
XS
SM
MD
LG