لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۹

کری: رئیس جمهوری تحریم های جدید علیه روسبه را بررسی می کند


جان کری در دبدار با وربر خارجه بریتانیا
جان کری در دبدار با وربر خارجه بریتانیا

جان کری وزیر امور خارحه آمریکا می گویدپرزیدنت اوباما در چند روز آینده گرینه های خود را برای وضع تحریم های احتمالی جدید علیه روسیه ارزیابی خواهد کرد و در مورد گام بعدی که آمریکا بر خواهد داشت تصمیم خواهد گرفت.

.آقای کری این موضوع را روز شنبه در لندن در پی ملافات با وزیر امور خارجه بریتانیا، که بر حمایت مسکو از شورش مسلحانه در شرق اوکراین متمرکز بود،اعلام کرد.

پبشتر در روز شنبه، جان کری گفت جامعه بین المللی در باره تحریم های اضافی بحث می کند، و افزود مسکو در چند روز گذشته در روندی بد خواهانه درگیر بوده است.

او به خبرنگاران گفت آمریکا و متحدانش آنچه را رفتار غیر قابل قبول روسیه نامید تحمل نخواهند کرد.

آقای کری اظهار داشت روسیه رهبری کوششی در سازمان مل متحد را به دست گرفته است که سعی دارد دولت اوکراین را مسئول ناآرامی در شرق کشور بداند.

پترو پورشنکوو رئیس جهوری اوکراین روز جمعه مسکو را به درگبری مستقیم در کشتن معترضین ضد روسی در میدان مرکزی کیف متهم کرد. وزارت امور خارجه روسیه این اتهام را که در نخستین سالگرد قنل ها وارد شد، دبوانگی نامبد و رد کرد..

کاخ سفید، ، رئیس جمهوری فرانسه و صدر اعظم آلمان روز جمعه هشدار دادند اگر جدائی خواهان طرفدار مسکو به نقض توافقنامه آتش بس ادامه دهند، مسکو بهای زیادی خواهد پرداخت و با انزوای ببشتر روبرو خواهد شد.

XS
SM
MD
LG