لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۸

پیش بینی ادامه فروش بی‌سابقه خودرو در آمریکا در سال ۲۰۱۶


عکس تزئینی
عکس تزئینی

تحلیلگران اقتصاد و صنعت خودرو سال ۲۰۱۶ میلادی را سال خوبی برای فروش خودرو در ایالات متحده آمریکا پیش بینی می‌کنند و انتظار دارند از رقم بی سایقه ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه در سال ۲۰۱۵ نیز فراتر رود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز سه شنبه در گزارشی در همین زمینه، ادامه کاهش نرخ بیکاری، ورود جوانان به بازار کار و نیز پایئن آمدن قیمت های بنزین و نرخ های بهره را از جمله عوامل اصلی رونق بازار خودرو در آمریکا عنوان می‌کند.

در این گزارش به نقل از کارشناسان گفته می‌شود، به دنبال بهبود وضعیت اشتغال در سال گذشته میلادی که هفته گذشته به پایان رسید، افراد بیشتری، بویژه در گروه های سنی ۳۰ ساله، پی برده‌اند که می‌توانند از عهده خرید خودرو جدید بر آیند.

همچنین کسانی که در دوره رکود اقتصادی از خرید خودرو خودداری کرده بودند، همراه با عرضه خودروهای جدید و پیشرفته، وسوسه شده‌اند برای خرید خودروی جدید به بازار برگردند.

تحلیلگران می‌گویند افزایش فروش خودرو در آمریکا باید در سال جاری نیز ادامه پیدا کند، اما کندتر از سال گذشته خواهد بود.

به عقیده آنها یک دلیل این امر آن است که میلیون‌ها خودرو که دو یا سه سال در رهن شرکت‌های فروشنده بودند، وارد باراز خودروهای مستعمل خواهند شد، و از این رو برخی خریداران جدید خودرو به سراغ خودروهای دست دوم خواهند رفت.

کتاب "کلی بلو بوک"، مرجع قیمت فروش خودرو در ایالات متحده، پیش بینی کرده است که میزان فروش خودروهای جدید در سال ۲۰۱۶ میلادی، با ۳ درصد افزایش به ۱۸ میلیون دستگاه برسد.

XS
SM
MD
LG