لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۵

نشست اتحاد علیه ایران اتمی/ لیبرمن: ایران تهدیدی برای صلح جهانی است


جوزف لیبرمن رئیس نهاد «اتحاد علیه ایران اتمی می گوید: عمیقا اعتقاد دارم رژیم ایران تهدیدی برای صلح جهانی است. توافق هسته ای نه تنها تهدیدات را کم نکرده بلکه خطرات رژیم در حال کنونی بیشتر شده است. ماموریت ما به عنوان یک نهاد غیردولتی جلوگیری از هسته ای شدن ایران است.

در نشست روز سه شنبه این نهاد، آقای لیبرمن افزود: ارتباط مشخصی بین ایران و کره شمالی دیده می شود، شواهد آن وجود دارد و باید جلوی آن گرفته شود.

وی گفت: اتحاد علیه ایران اتمی برای هر شرکتی که قصد سرمایه گذاری در ایران را دارد، وضعیت تحریم ها علیه ایران را توضیح می دهد و از آنها می خواهد وارد ایران برای سرمایه گذاری نشوند. همچنین نهادهای مدنی باید نظارت بیشتری بخصوص بر سایت های های نظامی داشته باشند.

آقای لیبرمن، این سخنان را در نشست نهاد «اتحاد علیه ایران اتمی» بیان کرد. این گروه یکی از لابی قدرتمندمخالف برجام است که در نیویورک روز سه شنبه همزمان با آغاز نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل این نشست را با حضور گروهی از سیاستمداران کنونی و پیشین آمریکایی و بین المللی برگزار کرد.

هدف از برگزاری نشست نهاد «اتحاد علیه ایران اتمی»، بررسی ابعاد سیاسی و اقتصادی برجام برای ایران و جامعه جهانی بویژه آمریکاست.

ایالات متحده آمریکا می گوید ایران به روح برجام پایبند نیست. تاکنون دولت آمریکا از مان روی کار آمدن پرزیدنت ترامپ، دوبار پایبندی ایران به برجام را تایید کرده اما به خاطر آنچه تخلفات ایران نامیده می شود، گفته شده او در ماه اکتبر قصد ندارد پایبندی ایران به برجام را تایید کند.

همزمان رئیس جمهوری ایران در نیویورک تهدید کرده، خروج از برجام هزینه بسیار سنگینی برای آمریکا خواهد داشت.

آمریکا می گوید ایران با کمک به گروه هایی مثل حزب الله و حماس، در بی ثبات سازی منطقه نقش دارد و برنامه موشکی این کشور نقض قطعنامه شورای امنیت بعد از توافق هسته ای (برجام) است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG