لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۷

گروه اتحاد علیه ایران هسته‌ای: دانمارک از موقعیتش استفاده و دسترسی ایران به سوئیفت را قطع کند


رئیس گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای از تصمیم دانمارک برای ترغیب اتحادیه اروپا به اعمال تحریم علیه ایران استقبال کرد.

دیوید ایبسن در بیانیه‌‌ خود گفت: «ایران توسط یک رژیم خطرناک رهبری می‌شود که نشان داده است از انجام ترور در خاک (کشورهای) اروپایی ابایی ندارد.»

او در ادامه از درخواست دولت دانمارک از اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران تقدیر کرد.

رئیس «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» گفت، این گروه همچنین از مدیریت «دانسکه بانک» که مقر آن در کپنهاگ است می‌خواهد از موقعیت خود به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره سوئیفت استفاده کند و خواستار قطع فوری دسترسی ایران به این شبکه جهانی بین بانکی شود.

آقای ایبسن گفت: «اعضای اتحادیه اروپا هدف حملات ایران قرار دارند. گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، که دانمارک نیز عضو آن است، اخیرا به این نتیجه رسیده است که ایران به دلیل عدم اتخاذ تدابیر لازم جهت مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، یک تهدید علیه نظام مالی جهانی محسوب می‌شود. دانسکه بانک باید فرصت را مغتنم شمرده و از موقعیت خود در سوئیفت برای ضربه زدن به توانایی رژیم در تأمین مالی توطئه‌هایی نظیر آنچه اخیرا (در دانمارک) خنثی شد، استفاده کند.»

دولت دانمارک روز سه‌شنبه اعلام کرد که دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی به دنبال ترور مسئول یک گروه جدایی‌طلب ایرانی در خاک دانمارک بوده است.

این برای چندمین بار در ماه‌های اخیر است که ایران از سوی کشورهای اروپایی به تلاش برای برخورد با مخالفان خود در خارج از کشور مواجه می‌شود.

در ماه‌های اخیر یک دیپلمات و چند ایرانی دیگر به دلیل تلاش برای بمب‌گذاری در نشست سازمان مجاهدین خلق در پاریس بازداشت شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG