لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۱

آرنولد شوارتزنگر در شوی تلویزیونی اپرنتیس جای ترامپ را گرفت


آرنولد شوارتزنگر
آرنولد شوارتزنگر

پس از مدتها انتظار بالاخره پخش فصل جدید مجموعه تلویزیونی «سلبریتی اپرنتیس» از شبکه «ان.بی.سی» آغاز شد، در سری جدید این برنامه آرنولد شوارتزنگر جایگزین دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا شده است.

در اولین قسمت از این برنامه که دوشنبه شب پخش شد، بیننده های تلویزیونی شاهد اجرای متفاوت و هیجان انگیزی از این بازیگر مشهور هالیوود و فرماندار پیشین ایالت کالیفرنیا بودند.

آرنولد شوارتزنگر با کت و شلوار خوش دوخت، اندام ورزیده، چهره مصمم و البته لهجه غلیط انگلیسی خود میزبان این برنامه دو ساعته بود و بصورت رسمی فعالیت های تلویزیونی خود را آغاز کرد.

او در سری جدید این برنامه به جای جمله مشهور «تو اخراجی» که تکه کلام دونالد ترامپ بود، از جمله «تو نابودی» استفاده کرد که الهام گرفته از نقش او در مجموعه فیلم های پرفروش ترمیناتور یا نابودگر است.

آرنولد شوارتزنگر در زمان اجرای برنامه
آرنولد شوارتزنگر در زمان اجرای برنامه

هرچند که به عقیده بسیاری از منتقدین و تماشاگران، آرنولد شوارتزنگر اجرای قابل قبول و دلنشینی داشت، ولی تعداد بیننده های تلویزیونی «سلبریتی اپرنتیس» رضایت بخش نبود و نتوانست انتظارات شبکه «ان.بی.سی» را برآورده کند.

بر اساس آمار رسمی سازمان نیلسون، اولین قسمت از «سلبریتی اپرنتیس» حدود پنج میلیون بیننده داشت که نسبت به سری قبلی این برنامه با اجرای دونالد ترامپ نزدیک به چهل درصد افت کرده است.

به این ترتیب «سلبریتی اپرنتیس» دوشنبه پس از برنامه «بچلور» و مسابقه قوتبال آمریکایی «اورنج بال» در جدول سازمان نیلسون سوم شد، خبر ناخوشایندی برای شبکه «ان.بی.سی» که امیدوار بود سری جدید این برنامه با حضور آرنولد شواتزنگر بیننده های بیشتر داشته باشد.

البته هنوز برای قضاوت زود است و احتمالا قسمت های بعدی این برنامه با استقبال بیشتری همراه می شود، به ویژه اینکه قسمت اول فصل جدید در پایان تعطیلات سال نوی میلادی پخش شد که زمان مناسبی برای شروع یک برنامه جدید تلویزیونی نیست.

آرنولد شوارتزنگر و شرکت کنندگان فصل جدید
آرنولد شوارتزنگر و شرکت کنندگان فصل جدید

بسیاری باور دارند یکی از دلایل موفقیت مجموعه های تلویزیونی « اپرنتیس» شخصیت کاریزماتیک دونالد ترامپ، زبان تند، بذله گویی و اجرای پرانرژی او بود، خصوصیات مهمی که آرنولد شوارتزنگر فاقد آن است.

«سلبریتی اپرنتیس» یک برنامه تلویزیونی واقع گرایانه (ریلتی شو) است که با شرکت هنرمندان، ستاره های بزرگ و چهره های مشهور برگزار می شود. آنها در رقابتی هیجان انگیز، آزمون های مختلفی را پشت سر گذاشته و برای کسب جایزه نخست تلاش می کنند.

البته برنده مسابقه، جایزه نقدی خود را به یک سازمان یا نهاد خیریه اهدا می کند و این مبلغ صرف امور انسان دوستانه می شود.

«سلبریتی اپرنیتس» برنامه ای است مجری محور و او در تمامی مراحل این رقابت تلویزیونی حضور پر رنگی دارد، فرمتی که دونالد ترامپ در اجرای آن بسیار موفق بود و او را به یکی از ستاره های مشهور تلویزیونی تبدیل کرد.

دونالد ترامپ در زمان اجرای برنامه
دونالد ترامپ در زمان اجرای برنامه

​دونالد ترامپ علاوه بر اجرای برنامه، نقش مهمی در شکل گیری «اپرنتیس» داشت و یکی از تهیه کنندگان اصلی این رقابت تلویزیونی است.

همین موضوع پس از پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبرساز شد و مشکلاتی برای دونالد ترامپ ایجاد کرد.

بسیاری از رسانه ها ضمن انتقاد از همکاری رئیس جمهوری آینده آمریکا در تولید این برنامه و ارتباطش با شبکه تلویزیونی «ان.بی.سی»، آن را غیراخلاقی توصیف کردند.

در نهایت اعلام شد دونالد ترامپ پس از آغاز فعالیت های رسمی خود در کاخ سفید، همچنان یکی از تهیه کنندگان این برنامه باقی می ماند ولی نقشی در تولید، اجرا و تصمیم گیری نخواهد نداشت و به عبارتی فقط حضوری نمادین خواهدداشت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG