لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۶

برخورد با ایران، از محورهای سریال «بازمانده منتخب»


پوستر سریال «بازمانده منتخب»
پوستر سریال «بازمانده منتخب»

«بازمانده منتخب» سریال تلویزیونی جدیدی است که پخش آن از هفته گذشته در شبکه تلویزیونی «ای.بی.سی» در آمریکا آغاز شد.

بازیگر نقش اول این مجموعه «کیفر ساترلند» است، هنرمندی که با بازی در سریال حادثه ای «۲۴» به اوج شهرت رسید و به ستاره ای بین المللی تبدیل شد.

«بازمانده منتخب» به مقامی در آمریکا گفته می شود که در صورت بروز بحران اداره امور کشور را به صورت موقت به دست می گیرد. در قانون اساسی آمریکا ذکر شده که در صورت مرگ رئیس جمهور یا عدم توانایی او در اداره کشور، سایر مقامات سیاسی و اعضای دولت جایگزین وی خواهند شد.

در این فهرست که بر اساس اهمیت سیاسی طبقه بندی شده، معاون ریاست جمهوری، رئیس مجلس نمایندگان یا کنگره و اعضای کابینه قرار دارند و در صورت لزوم جایگزین رئیس جمهور خواهند شد.

در «بازمانده منتخب» شاهد بروز چنین فاجعه ای هستیم و در جریان حمله تروریستی به سخنرانی سالانه رئیس جمهوری آمریکا در کنگره، او و تمامی مقامات عالیرتبه کشور کشته می شوند. به این ترتیب «تام کرکمن» وزیر مسکن و شهرسازی که نقش او را «کیفر ساترلند» بازی می کند و از اعضای نه چندان مهم دولت است، ادراه امور کشور را به دست می گیرد.

کیفر ساترلند
کیفر ساترلند

این سریال تلویزیونی تجربیات «تام کرکمن» در کاخ سفید است و ماجراهای او در برخورد با حوادث داخلی رویدادهای خارجی را در چهارچوبی داستانی و هیجان انگیز به تصویر می کشد.

یکی از چالش های مهم تام کرکمن در«بازمانده منتخب» چگونگی برخورد با ایران است. او در روزهای نخست حضورش در کاخ سفید باید با خطر افزایش فزاینده حضور نظامی ایران در خاورمیانه مقابله کند.

در یکی از قسمت های سریال، او از طریق مشاورین خود مطلع می شود که کشتی های جنگی ایران قصد دارند یکی از مناطق مهم نفت خیز در خلیج فارس را تصرف کنند. تام کرکمن با احضار سفیر ایران در واشنگتن، از تهران می خواهد که تحرکات نظامی خود در منطقه را متوقف کند یا اینکه منتظر حمله نظامی آمریکا باشد.

او با اشاره به آمادگی نیروهای مسلح آمریکا، به مقامات ایرانی هشدار می دهد که کاسه صبرش لبریز شده و کشتی های جنگی ایران فقط سه ساعت مهلت دارند تا به پایگاه های خود بازگردند.

البته تهیه کنندگان این مجموعه تلویزیونی باور دارند این یک روایت داستانی است و «بازمانده منتخب» سریالی جنگ محور نیست، آنها در این سریال بر لزوم توجه به دیپلماسی برای حل و فصل بحرانهای جهانی تأکید دارند.

بازیگران سریال کیفر ساترلند و ناتاشا مک الهون
بازیگران سریال کیفر ساترلند و ناتاشا مک الهون

​پخش قسمت نخست «بازمانده منتخب» با واکنش های مثبتی از سوی نویسنده های هنری و منتقدین سینمایی همراه شده و یکی از سریال های پر بیننده تلویزیونی این فصل به شمار می رود.

«بازمانده منتخب» در شهر تورنتو فیلمبرداری شده و فصل نخست آن ۱۳ قسمت است. با توجه به شروع خوب سریال و استقبال تماشاگران از بازی درخشان «کیفر ساترلند»، بدون شک شاهد تولید فصل های بعدی این مجموعه تلویزیونی خواهیم بود.

XS
SM
MD
LG