لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۱

بازگشت «مازیار جبرانی» کمدین ایرانی به تلویزیون


مازیار جبرانی
مازیار جبرانی

مازیار جبرانی بازیگر و کمدین مشهور ایرانی پس از مدتی دوری از تلویزیون با سریال جدیدی به تلویزیون باز می گردد، این مجموعه کمدی «سوپریور دوناتس» نام دارد و پخش آن از ماه فوریه در شبکه «سی.بی.اس» آغاز می شود.

«سوپریور دوناتس» داستان «آرتور» صاحب یک کافی شاپ و شاگردش «فرانکو»در شهر شیکاگو است که درگیر ماجراهای جالب و خنده داری می شوند، آرتور سفید پوست و فرانکو آفریقایی تبار است.

این مجموعه تلویزیونی از نمایشنامه مشهور «سوپریور دوناتس» نوشته «تریسی لتز» الهام گرفته شده، اثری تحسین برانگیز که جایزه پولیتزر را هم برد.

آرتور و فرانکو در صحنه ای از سریال
آرتور و فرانکو در صحنه ای از سریال

تهیه کنندگان این سریال شخصیت های جدیدی به داستان اضافه کرده اند و با استفاده از چاشنی طنز و شوخی به بیان برخی ناهنجاری های اجتماعی و تابوهای فرهنگی در آمریکا می پردازند.

مازیار جبرانی یکی از شخصیت های اصلی «سوپریور دوناتس» است و نقش یک تاجر عراقی را بازی می کند، او در تمامی قسمتهای این مجموعه تلویزیونی حضور دارد و تصویر مثبتی از خاورمیانه و مردمانش ارائه می دهد.

مازیار جبرانی در سال های اخیر بعنوان بازیگر میهمان در سریال های تلویزیونی بسیاری حضور داشته ولی در «سوپریور دوناتس» جزو بازیگران اصلی است و در صحنه های مختلفی دیده می شود.

مازیار جبرانی
مازیار جبرانی

به گفته «گرت داناوان» یکی از تهیه کنندگان، «سوپریور دوناتس»، یک سریال کمدی است و با هدف سرگرمی تماشاگران ساخته می شود، با این حال آنها به برخی از موضوعات داغ روز نیز می پردازند، مسائلی چون نژاد پرستی، اسلام هراسی، تبعیض های جنسیتی و یا کنترل اسلحه.

سال گذشته یک قسمت از این سریال تلویزیونی بصورت آزمایشی تولید شد ولی شبکه «سی.بی.اس» از نتیجه کار راضی نبود و آن را تأیید نکرد.

با توجه رویدادهای سیاسی اخیر در آمریکا و حضور چشمگیر اقلیت های نژادی در این داستان، این شبکه تلویزیونی از تهیه کنندگان خواست تا نسخه آزمایشی دیگری را تولید کنند.

آرم سریال تلویزیونی «سوپریور دوناتس»
آرم سریال تلویزیونی «سوپریور دوناتس»

در نهایت «سی.بی.اس» این سریال را تأیید کرد و برای یک فصل با تهیه کنندگان قرارداد بست، ادامه تولید «سوپریور دوناتس» بستگی به تعداد بیننده های تلویزیونی و نظر منتقدین هنری دارد.

بر اساس برنامه اعلام شده، پخش این مجموعه تلویزیونی از دوشنبه دوم فوریه ساعت نه شب از این شبکه آغاز خواهد شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG