لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۶

آسوشیتدپرس: جلسه رهبران کنگره با پرزیدنت ترامپ درباره حمله ترکیه به سوریه ناتمام ماند


گفتگوی چاک شومر و نانسی پلوسی با خبرنگاران در کاخ سفید - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
گفتگوی چاک شومر و نانسی پلوسی با خبرنگاران در کاخ سفید - ۲۴ مهر ۱۳۹۸

رهبران کنگره از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات روز چهارشنبه ۲۴ مهر برای گفت‌وگو با دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده درباره رویکرد او در برابر حمله نظامی ترکیه به مناطق کردنشین شمال سوریه به کاخ سفید رفتند اما این جلسه نیمه‌کاره رها شد و دموکرات‌ها جلسه را ترک کردند.

به گزارش آسوشیتدپرس، این دیدار ساعاتی پس از تصویب قطعنامه مجلس نمایندگان در انتقاد از تصمیم پرزیدنت ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه برگزار شد.

به نوشته این خبرگزاری، ظاهرا به دنبال بروز تنش لفظی میان پرزیدنت ترامپ و نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان، دموکرات‌ها تصمیم به ترک جلسه گرفتند.

چاک شومر رهبر دموکرات‌های سنا، این یک «جلسه گفت‌وگو نبود و به نوعی حمله به یگدیگر بود، حملات لفظی زشت، که بر واقعیات متمرکز نیست.»

خانم پلوسی هم گفت جلسه را ادامه ندادیم، چون آقای ترامپ به نفس آن کاری نداشت. هیل نوشت پرزیدنت ترامپ پلوسی را یک «سیاستمدار درجه سه» نامید و رئیس مجلس نمایندگان هم به او پاسخ داد.

پرزیدنت ترامپ عکسی از این جلسه روی توئیتر خود منتشر کرده و گفته نانسی پلوسی در این جلسه «عصبی» بود.

جمهوریخواهان در مقابل می‌گویند که مشکل در واقع نانسی پلوسی بوده است. کوین مک‌کارتی رهبر اقلیت جمهوریخواه مجلس نمایندگان گفت، رئیس مجلس تمایل به شنیدن، یا کمک به یک جلسه مهم درباره یک موضوع امنیت ملی را نداشت.

پیش از این هم دیدار پرزیدنت ترامپ با رهبران کنگره درباره تعطیلی دولت به دلیل جدل کلامی بین او و دموکرات ها نیمه کاره رها شده بود.

مجلس نمایندگان به رهبری دموکرات‌ها تحقیقات درباره استیضاح احتمالی پرزیدنت ترامپ را پیش می‌برد. در مقابل پرزیدنت ترامپ این کار آنها را خلاف قانون و غیرقانونی نامیده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG