لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۸

وزیر دفاع آمریکا: هر گونه عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه «غیرقابل قبول» است


وزیر دفاع آمریکا هشدار داد که هر گونه عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه «غیرقابل قبول» است و ایالات متحده مانع حملات یک‌جانبه این کشور خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مارک اسپر، که به ژاپن سفر کرده است، روز سه شنبه ۱۵ مرداد گفت: ما به وضوح اعتقاد داریم که هر گونه اقدام یک‌جانبه از سوی آن‌ها (ترکیه) غیرقابل‌قبول خواهد بود.

وزیر دفاع ایالات متحده افزود آنچه که ما می خواهیم انجام دهیم جلوگیری از انجام حملات یکجانبه‌ای است که دوباره باعث اخلال در منافع دوجانبه موجود میان آمریکا، ترکیه و نیروهای دموکراتیک سوریه در شمال این کشور خواهد شد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز یکشنبه از یک عملیات نظامی جدید از سوی کشورش در مناطق تحت کنترل کردها در ناحیه شرق رودخانه فرات در شمال سوریه خبر داد.

همچنین یک تیم از سوی پنتاگون به منظور گفت‌وگو با مقام‌های ترکیه درباره این مساله به این کشور سفر کرده‌اند. وزیر دفاع آمریکا اظهار امیدواری کرده است تا توافقی با آنکارا به دست‌آید.

آقای اسپر روز سه‌شنبه گفت که عملیات ترکیه در شمال سوریه می‌تواند تاثیر منفی بر تمرکز نیروهای دموکراتیک سوریه بگذارد که از هر گونه اقدام داعش برای تصرف دوباره مناطق اشغالی جلوگیری کرده‌اند و هزاران نیروی داعشی را در بازداشت دارند.

نیروهای دموکراتیک سوریه، با پشتیبانی هوایی ائتلاف به رهبری آمریکا، در اسفندماه سال گذشته به جنگ با آخرین بقایای داعش در این منطقه ادامه داده بودند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG