لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۵

پرزیدنت ترامپ: درست اقدام نمی‌کردیم، دو میلیون جان می‌باختند؛ واکسن کرونا تا آخر سال ساخته می‌شود


رئیس جمهوری آمریکا به سوالات مجریان تلویزیون فاکس پاسخ داد.
رئیس جمهوری آمریکا به سوالات مجریان تلویزیون فاکس پاسخ داد.

رئیس جمهوری آمریکا در جریان یک نشست پرسش و پاسخ، با شرح اقدامات انجام شده توسط دولت برای مقابله با کرونا، گفت اگر این اقدامات صورت نمی‌گرفت، حدود دو میلیون نفر جان خود را از دست می‌دادند. او همچنین گفت باور دارد که واکسن مقابله با کووید۱۹ تا پایان سال ساخته‌ می‌شود.

پرزیدنت دونالد ترامپ یکشنبه شب ۱۴ اردیبهشت در محل بنای یادبود «لینکلن» در شهر واشنگتن به سوالات مجریان شبکه تلویزیونی فاکس نیوز که عمدتا توسط کاربران فضای مجازی پرسیده‌ شده بود، پاسخ داد.

پرزیدنت ترامپ در مورد شرکت «گیلیاد» که اولین داروی تایید شده ویروس کرونا را ساخته، گفت که باور دارد واکسن مقابله با کووید۱۹ تا پایان سال ساخته‌ شود. وی همچنین گفت: دارویی که «گیلیاد» شرکت داروسازی و بیوتکنولوژی آمریکایی تولید کرد، قدم بسیار بزرگی بود. داروی ضدویروسی موسوم به «رمدسیویر» کمک بزرگی بوده و ما تلاش می‌کنیم تا این دارو در ابعاد بزرگ تولید شود.

پرزیدنت ترامپ ضمن شرح اقدامات انجام شده توسط دولت آمریکا برای مقابله با کرونا، گفت: من از تصمیمی که گرفتم پشیمان نیستم. اگر درست اقدام نمی‌کردیم، حدود دو میلیون نفر جان خود را از دست می‌دادند. ما باید ضمن توجه به سلامت و امنیت مردم، مشاغل و فعالیت‌های اقتصادی را باز کنیم.

پرزیدنت ترامپ افزود: سازمان جهانی بهداشت، یک نهاد فاجعه است. چین اول تقصیر را به گردن سربازهای ما انداخت و بعد تلاش کرد تقصیر را گردن اروپا بیاندازد. به نظر من چینی‌ها خطای بزرگی کردند.

در بخش پایانی این نشست، همچنین مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت: به نظر من، سریع‌ترین راه برای خلاصی از دست دادن فرصت‌های شغلی، بازکردن دوباره اقتصاد آمریکا است.

استیون منوشن وزیر خزانه‌داری آمریکا هم گفت: اولویت اول ما این بود که کمک کنیم فرصت‌های شغلی حفظ شود و به تمامی مشاغل کمک شود. در مرحله بعد با کنگره همکاری می‌کنیم تا فرصت‌های شغلی را حفظ کرده و اقتصاد را فعال‌تر کنیم.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG