لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۹

ترامپ شرکت های بزرگ فناوری را به جانبداری علیه محافظه کاران متهم کرد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت ترامپ می گوید به شرکت های بزرگ فناوری نباید اجازه داد صدای مردم آمریکا را در رسانه های اجتماعی سانسور کنند. رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه از منتقدان محافظه کار برای استفاده از این پلتفورم ها با هدف دور زدن «فیلتر اخبار جعلی» تقدیر کرد.

ترامپ اجلاس رسانه های اجتماعی در کاخ سفید را به منتقدان شرکت های فناوری بزرگ اختصاص داد و نمایندگان همین پلتفورم هایی که از آن بهره گرفته می شود را دعوت نکرد.

او ساعاتی پیش از این اجلاس در یک رشته توییت، شرکت های رسانه های اجتماعی و رسانه های خبری را به باد انتقاد گرفت.

رئیس جمهوری آمریکا بدون ارائه شواهدی ادعا کرد این شرکت ها «علیه من» هستند و حتی پیشنهاد کرد مسئولان آمریکایی از آنها بر مبنای جانبداری ضدمحافظه کارانه شکایت حقوقی کنند.

مایکل بِکِرمن رئیس «انجمن اینترنت» می گوید: «شرکت های اینترنتی علیه هیچ ایدئولوژی سیاسی جانبداری نمی کنند و صداهای محافظه کار به شکل موثری از رسانه های اجتماعی استفاده کرده اند.»

ترامپ حدود ۶۱ میلیون دنبال کننده در توییتر دارد و از این پلتفورم به طور روزانه برای بیان آزادانه دیدگاه هایش استفاده می کند. رئیس جمهوری آمریکا در عین حال توییتر را متهم کرد که پیوستن مردم به حساب توییتری اش را بسیار سخت و انتقال پیامش به مردم را بسیار دشوارتر کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG