لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۸

پرزیدنت ترامپ: یک روز بعد از اینکه رابرت مالر را برای ریاست اف‌بی‌آی نپذیرفتم، به عنوان بازپرس ویژه معرفی شد


رئیس جمهوری ایالات متحده یک روز بعد از نشست خبری بازرس ویژه تحقیقات درباره نقش روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ گفت انتصاب رابرت مولر به این سمت پس از آن صورت گرفت که وی حاضر نشده بود مولر را به عنوان رئیس «اداره تحقیقات فدرال» موسوم به اف‌بی‌آی منصوب کند.

پرزیدنت ترامپ پنجشنبه شب در توئیتر نوشت: «رابرت مالر (مانند سایر نامزدها) برای تعیین رئیس اف‌بی‌آی به دفتر بیضی [کاخ سفید] آمد. او قبلا ۱۲ سال رئیس اف‌بی‌آی بود. من گفتم نه! روز بعد به عنوان بازرس ویژه معرفی شد- تضاد کامل منافع. جالبه!»

یک روز قبل از این واکنش پرزیدنت ترامپ، رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ روز چهارشنبه ۸ خرداد گفت اعلام جرم علیه دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده از گزینه‌های او در تحقیقات نبوده است.

رابرت مولر که برای نخستین بار پس از انتشار گزارش نهایی خود در برابر رسانه‌ها صحبت می‌کرد، با این حال گفت که «اگر اطمینان داشتیم پرزیدنت به وضوح جرمی مرتکب نشده، آن را می‌گفتیم.»

اندکی بعد از این اظهارات، پرزیدنت ترامپ در توئیتی نوشت: «از گزارش مولر چیزی تغییر نمی‌کند. مدارک کافی نبوده و از این رو، در کشور ما، یک نفر بی‌گناه است. پرونده بسته شده! متشکرم.»

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید نیز در بیانیه‌ای گفت، بازرس ویژه تحقیقات خود را کامل کرده و پرونده را مختومه اعلام کرده است.

او به روشنی گفته چیزی علاوه بر آنچه در گزارش آمده، برای گفتن ندارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG