لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۷

بازدید پرزیدنت ترامپ و بانوی اول از ناو آمریکایی در ژاپن و اشاره به «قدرت در صلح»


پرزیدنت ترامپ هنگام بازدید از یکی از ناوهای نیروی دریائی ژاپن گفت: رزمآیش های مشترک نیروهای نظامی آمریکا و ژاپن زیر بنای اتحاد ناگسستنی بین دو کشور و حفاظت از آزادی کشتیرانی در آب های آزاد است.

آقای ترامپ و ملانیا بانوی اول آمریکا روز سه شنبه ضمن دیدار با نیروهای آمریکائی مستقر در ژاپن، از کمک آنها به حفظ صلح و ثبات در منطقه نیز قدردانی کردند.

رئیس جمهوری آمریکا و بانوی اول را شینزو آبه نخست وزیر ژاپن و همسرش «آکی»با حضور در بندر «یوکوسوکا» در غرب ژاپن از ناوشکن ژاپنی «جی اس کاگا» دیدن کردند.

آقای ترامپ در دیدار با پرسنل نیروهای مسلح ژاپن، به اتحاد راهبردی واشنگتن و توکیو و اهمیت آن در حفظ صلح و ثبات به ویژه در اقیانوس آرام و شرق دور اشاره کرد.

وی گفت: «در این لحظه تاریخی که کشور ژاپن عصر جدیدی را به همراه امپراتور جوان خود آغاز کرده، واشنگتن و توکیو نیز مجدداً بر اتحاد و دوستی بین دو کشور تاکید می کنند. نیروهای نظامی آمریکا و ژاپن به همراه یکدیگر آموزش می بینند و در رزمآیش ها و ماموریت های مشترک در سراسر جهان شرکت می کنند. مناسبات حرفه ای و در عین حال دوستانه پرسنل نیروی دریائی دو کشور در این پایگاه / نمایانگر اتحاد بین آمریکا و ژاپن است.»

رئیس جمهوری آمریکا و همسرش از ناو آمریکائی «یو اس اس وسپ» مستقر در یکی از بنادر ژاپن نیز دیدن کردند.

پرزیدنت ترامپ گفت: «قدرت برای صلح شعار هر روز مردان و زنان ناوگان هفتم آمریکا است. در مقابله با تروریسم و یا کمک به آسیب دیدگان بلایای طبیعی، شما همیشه در صف اول هستید. گشت های دریائی شما در دریای زرد، دریای ژاپن و دریای جنوب چین زیر بنای حفظ آزادی کشتیرانی در آب های آزاد است و به حفظ صلح و ثبات در منطقه و جهان و حفاظت از خاک اصلی کشورمان ایالات متحده آمریکا کمک شایانی می کند. من فعالیت های شما را از نزدیک دنبال و به آن افتخار می کنم.»

رئیس جمهوری آمریکا و نخست وزیر ژاپن در اظهارات امروز خود بدون نام بردن از چین و قدرت دریائی فزاینده آن، به «چالش های امنیتی روز افزون در آب های منطقه» اشاره کردند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG