لینکهای قابل دسترسی

چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۱۱

پرزیدنت ترامپ ملاقات با رهبران دموکرات را نیمه‌کاره گذاشت؛ من در لاپوشانی تحقیقات دست نداشتم


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه یکم خرداد پس از دیدار با رهبران دموکرات کنگره گفت این ملاقات را ترک کرده و گفته هیچ‌وقت دست به هیچ‌گونه تخلف و یا لاپوشانی نزده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان روز چهارشنبه پیش از حرکت به سمت کاخ سفید و دیدار با پرزیدنت ترامپ به خبرنگاران گفت، به نظر او «پرزیدنت در لاپوشانی دست داشته است.»‌

پرزیدنت ترامپ به طور غیرمنتظره جلسه مطبوعاتی اعلام کرده و در مقابل تریبون به رسانه‌ها گفت به ملاقات خود خیلی کوتاه پایان داده و گفته قرار بود در مورد طرح بازسازی زیرساخت‌ها گفت‌وگو کنیم، ولی تا وقتی چنین اتهام‌هایی مطرح شده و تحقیقات جعلی در جریان باشد، با شما همکاری نمی‌کنم.

نانسی پلوسی، و چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات در سنا،‌ پیش از این با پرزیدنت ترامپ در مورد طرح بازسازی زیرساخت‌ها در آمریکا توافق کرده‌ و قرار بود روی مکانیسم تامین بودجه آن مذاکره کنند.

پرزیدنت ترامپ با در دست داشتن آمار مربوط به همکاری‌های خود با دفتر و تحقیق بازپرس ویژه، هزینه‌های خرج شده و درصد همکاری‌ها گفت: هیچ خطا، هیچ لاپوشانی و هیچ خلافی صورت نگرفته و دموکرات‌ها حاضر به همکاری با من نیستند.

پیش از این رابرت مولر درباره تخلفات و نقش احتمالی کارزار انتخاباتی پرزیدنت ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ تحقیق کرد که گزارش این تحقیق دوماه پیش منتشر کرد.

پرزیدنت ترامپ انتشار این گزارش را نشانه بی گناهی خود می داند اما برخی دموکرات ها همچنان خواستار تحقیقات بیشتر هستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG