لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۸

رسانه ها: دادستان‌ها کمیته مراسم تحلیف پرزیدنت ترامپ را برای مدارکی احضار کردند


مراسم تحلیف پرزیدنت ترامپ در ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ برگزار شد.
مراسم تحلیف پرزیدنت ترامپ در ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ برگزار شد.

رسانه ها: دادستان ها کمیته مراسم تحلیف ترامپ را برای مدارکی احضار کرده اند

بخش انگلیسی صدای آمریکا - بنا بر گزارش ها، وکلای کمیته مراسم تحلیف پرزیدنت دونالد ترامپ روز دوشنبه احضاریه ای از دفتر دادستانی منهتن برای ارائه پاره ای مدارک دریافت کرده اند.

وال استریت جورنال و نیویورک تایمز گزارش داده اند که در احضاریه مدارکی در ارتباط با اهداء کنندگان مالی و هزینه های کمیته مراسم تحلیف درخواست شده است.

وال استریت جورنال در ماه دسامبر گزارش داده بود که دادستان ها در حال تحقیق هستند که آیا بخشی از ۱۰۷ میلیون دلاری که از سوی اهداء کنندگان جمع آوری شده بود به شکل نادرست خرج شده است یا نه.

تحقیقات این مسئله را بررسی می کند که آیا بعضی اهداء کنندگان در ازای امتیازهای سیاسی، اثرگذاری بر مواضع دولت یا دسترسی به دولت جدید پول پرداخت کرده بودند یا خیر.

نیویورک تایمز گزارش داده بود که دادستان همچنین علاقمندند دریابند که آیا افراد خارجی به کمیته کمک مالی کرده اند. قوانین فدرال کمک های مالی اتباع خارجی را منع کرده است.

«تام باراک» رئیس کمیته مراسم تحلیف پرزیدنت ترامپ» در گفتگو با اسوشیتدپرس تایید کرد که در سال ۲۰۱۷ مورد سوال رابرت مولر قرار گرفت اما او هدف تحقیقات وی نبوده است. بازرس مولر درباره نقش روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ تحقیق می کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG