لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۹

گزارش فاکس: نامزد سرشناس دموکرات در کالیفرنیا، اینبار درباره سوریه با پرزیدنت ترامپ موافق است


وبسایت شبکه خبری فاکس نیوز در گزارشی نوشت: «باربارا لی» نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا، در اتفاقی کم نظیر با تصمیم پرزیدنت ترامپ مبنی بر خروج نیروهای ایالات متحده از سوریه موافق است.

«لی» که به تازگی در تلاش برای کسب ریاست مجلس نمایندگان در برابر هم حزبی اش نانسی پلوسی ناکام ماند، به فاکس نیوز گفت او سال ها است که خواهان خروج نیروها از سوریه بوده است، زیرا کنگره برای حضور آمریکا در چنین جنگی در خاورمیانه مجوز صادر نکرده است: «من همیشه معتقد بودم که باید نیروهای مان را به خانه بازگردانیم، به خصوص از مناطقی که مجوز جنگ برای آن صادر نشده است. ما باید اطمینان حاصل کنیم وقتی نیروهای مان را در خطر قرار می دهیم، آن ها و ما از هزینه ها و عواقب آن اطلاع داریم، و در این مورد مشخص چنین اطلاعی در دسترس نیست.»

سناتور باب کورکر، رئیس جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنا، و سناتور جمهوریخواه لیندسی گراهم تصمیم پرزیدنت ترامپ در این باره را به باد انتقاد گرفته اند. کورکر می گوید در ۱۲ سال فعالیت در کنگره هرگز شاهد چنین وضعی نبوده است.

باربارا لی، عضو کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، در گفتگو با تلویزیون فاکس نیوز افزود که فکر نمی کند راه حلی نظامی برای سوریه قابل تصور باشد و تنها گزینه معتبر «تعامل به منظور گردهم آوردن تمام طرفین درگیر در منطقه برای یافتن یک راه حل سیاسی و دیپلماتیک است».

برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG