لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۸

ترامپ در میتینگ انتخاباتی نوادا: دموکراتها می خواهند آمریکا را به ونزوئلا تبدیل کنند


پرزیدنت ترامپ در اجتماع انتخابات حزب جمهوریخواه در ایالت نوادا در روز شنبه رقبای دموکرات را متهم کرد که مشکلی با ورود سیل مهاجران غیر قانونی به آمریکا ندارند. به گفته او دموکراتها در صدد برپائی «سوسیالیسم رادیکال» و «مرزهای باز» هستند و چنانچه به قدرت برسند آمریکا را به ونزوئلا تبدیل خواهند کرد.

به گزارش شبکه خبر فاکس نیوز، ترامپ که در اجتماع «آمریکا را دوباره بزرگ سازیم» سخن می گفت، از مردم ایالت نوادا خواست برای مجلس سنا به دین هلر، نامزد جمهوریخواه، و برای فرمانداری ایالت به آدام لگسالت جمهوریخواه رای بدهند.

مردم ایالت نوادا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ به هیلاری کلینتون رقیب آقای ترامپ رای داده بودند.

ترامپ در سخنان اخیر خود بار دیگر مسئله مهاجران غیر قانونی به آمریکا را موضوع عمده انتخابات میان دوره ای ۶ نوامبر قرار داد.

در این انتخابات حزب دموکرات در صدد است در هر دو مجلس کنگره که اکنون در کنترل حزب جمهوریخواه است، به اکثریت دست یابد.

ترامپ در نوادا تاکید خود را بر «کاروان» مهاجرانی قرار داد که از کشورهای آمریکای مرکزی از راه مکزیک به مرز آمریکا نزدیک می شوند و خواستار پناهندگی در این کشور هستند. عمده این افراد از هوندوراس و گواتمالا به سوی مکزیک رهسپارند.

پرزیدنت ترامپ گفت: «دموکراتها کاروان را می خواهند. آنها کاروان را دوست دارند. می خواهند به مهاجران غیرقانونی بیمه رفاهی و بهداشتی بدهند.»

ترامپ دموکراتها را «اوباش» خواند و گفت آمریکائیان باید «به اشتغال رای بدهند نه به اوباش.»

رئیس جمهوری آمریکا مخالفان خود را «اوباش خشمناک بیرحمی» توصیف کرد که می خواهند «به هر قیمتی که شده است به قدرت دست یابند.»

پرزیدنت ترامپ گفت: «برنامه کنونی آنهاسوسیالیسم رادیکال و مرزهای باز به روی مجرمان و خلافکاران است.»

ترامپ در روزهای گذشته با حضور در ایالتهای آریزونا و مونتانا، تلاش کرد مردم را به رای به جمهوریخواهان تشویق کند.

شنبه در نوادا همزمان، جوبایدن معاون ریاست جمهوری در دولت اوباما نیز به نفع دموکراتها در میتینگ انتخاباتی به نفع نامزدهای دموکرات شرکت کرد.

جوبایدن با پشتیبانی از جکی روزن رقیب هلر، به مردم آمریکا هشدار داد که ارزش های آمریکائی به دست رئیس جمهوری که به گفته او، «فقط به خودش فکر می کند»، در حال متلاشی شدن است.

باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین نیز روز دوشنبه در لاس وگاس در نوادا به نفع نامزدهای دموکرات سخنرنی خواهد داشت و این خود اهمیت ایالت نوادا در انتخابات میان دوره‌ای ۶ نوامبر را به خوبی نشان می دهد.

در حالی که دموکراتها بر همگانی شدن بیمه بهداشتی تاکید دارند، جمهوریخواهان موضوع انتخابات را «کاوانا، مهاجران غیر قانونی، حکومت نظم و قانون، و کاهش مالیاتها» عنوان می کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG