لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۰۳

عیادت پرزیدنت ترامپ و بانوی اول از عضو ارشد کنگره که هدف تیراندازی قرار گرفت


آقای ترامپ و همسرش در مقابل بیمارستانی که مجروحان در آنجا بستری هستند
آقای ترامپ و همسرش در مقابل بیمارستانی که مجروحان در آنجا بستری هستند

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا و همسرش ملانیا از نماینده عضو کنگره که روز چهارشنبه ۲۴ خرداد هدف تیراندازی قرار گرفت، عیادت کردند.

پرزیدنت ترامپ چهارشنبه شب به همراه بانوی اول در مرکز درمانی واشنگتن حضور یافت و در جریان آخرین وضعیت «استیو اسکالیس» عضو ارشد مجلس نمایندگان آمریکا و سایر مجروحان قرار گرفت.

پزشکان اعلام کردند که وضعیت آقای اسکالیس هنوز بحرانی است.

چهارشنبه صبح «جیمز تی. هاجکینسون» و اهل ایالت ایلینوی، ۶۶ ساله به سوی برخی اعضای کنگره که در یک زمین بیسبال در شهر الکساندریا در ایالت ویرجینیا در حال تمرین بودند،‌ تیراندازی کرد. در این تیراندازی «استیو اسکالیس» قائم مقام رهبر اکثریت جمهوریخواه مجلس نمایندگان، یکی از محافظان او و سه نفر دیگر زخمی شدند.

عامل تیراندازی نیز در تیراندازی پلیس مجروح شد که در بیمارستان درگذشت.

پیشتر آقای ترامپ در توئیتی نوشت، استیو اسکالیس از لوئیزیانا یک رفیق و میهن پرست واقعی است. او به سختی مجروح شد اما بهبود خواهد یافت. فکر و دعای ما همراه اعضای کنگره است.

بیانیه پرزیدنت ترامپ از روی فیس بوک زنده صدای آمریکا ببینید:

درباره استیو اسکالیس

آقای اسکالیس ۵۱ ساله، از سال ۲۰۰۸ از منقطه یک ایالات لوئیزیانا به مجلس نمایندگان راه یافت. او یک جمهوریخواه است و در حال حاضر قائم مقام رهبر اکثریت جمهوریخواه مجلس نمایندگان است. پیش از این، او ۱۲ سال در مجلس ایالتی عضو بود.

او متولد ۱۹۶۵ در نیواورلئان است و دو فرزند دارد. آقای اسکالیس در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا در رشته علوم سیاسی تحصیل کرده است.

او در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، حامی دونالد ترامپ بود و در ابتدای سال جاری میلادی از فرمان اجرایی رئیس جمهوری آمریکا برای منع سفر شهروندان شش کشور عمدتا مسلمان حمایت کرده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG