لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۵

پرزیدنت ترامپ در دیدار با همسر خوان گوایدو: ارتش روسیه باید ونزوئلا را ترک کند


دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه ۷ فروردین و در جریان دیدار با همسر رئیس جمهوری موقت ونزوئلا تاکید کرد که ارتش روسیه باید ونزوئلا را ترک کند.

پرزیدنت ترامپ در دیدار با فابیانا روزالس و در پاسخ به پرسش خبرنگاران در کاخ سفید که چگونه این امر محقق خواهد شد گفت، «خواهیم دید. همه گزینه‌ها مطرح هستند.»

به گزارش رسانه‌ها، دو فروند هواپیمای ارتش روسیه حامل یک مقام ارشد وزارت دفاع این کشور و ۱۰۰ سرباز روز شنبه وارد پایگاهی در حومه کاراکاس پایتخت ونزوئلا شدند.

خانم روزالس در بخشی از سفرهای خارجی خود با هدف جلب حمایت بین‌المللی از رویکرد همسرش خوان گوادیو در برابر رژیم نامشروع نیکلاس مادورو به واشنگتن سفر کرده است.

برخی چهره‌های مطرح اپوزیسیون ونزوئلا نیز قرار است همراه همسر آقای گوایدو، علاوه بر پرزیدنت ترامپ، با مایک پنس معاون رئیس جمهوری و دیگر مقام‌های آمریکا دیدار کنند.

معاون پرزیدنت ترامپ فابیانا روزالس را یک زن شجاع توصیف کرد که شهامت او الهام‌بخش است و تاکید کرد که ایالات متحده محکم پشت مخالفان رژیم مادورو ایستاده است.

آمریکا نخستین کشوری بود که سوم بهمن ماه ریاست جمهوری خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا را به رسمیت شناخت و از دیگر کشورها خواست همین سیاست را در پیش بگیرند.

به گزارش آسوشیتدپرس، خانم روزالس همچنین قرار است با نمایندگان کنگره ایالات متحده دیدار و در کنفرانسی، با حضور سفیر منصوب خوان گوایدو در واشنگتن، سخنرانی کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG