لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۰

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، نخستین گزینه زن کابینه دونالد ترامپ


نیکی هیلی فرماندار ایالت کارولینای جنوبی - آرشیو
نیکی هیلی فرماندار ایالت کارولینای جنوبی - آرشیو

رئیس جمهوری منتخب آمریکا نیکی هِیلی فرماندار ایالت کارولینای جنوبی را به عنوان سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد انتخاب کرد و خانم هیلی نیز این مسئولیت را پذیرفته است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه ضمن اعلام این خبر نوشت، وی نخستین زنی است که تاکنون از سوی تیم انتقالی دونالد ترامپ برای کسب یک عنوان بلندپایه دولتی معرفی شده است.

آقای ترامپ در اطلاعیه‌ای گفت «فرماندار هیلی پیشنه کاری مقبولی در گرد هم آوردن افراد مختلف، صرف نظر از سوابق و وابستگی‌های حزبی آنها، برای پیشبرد سیاست‌های عمده و کلیدی برای بهروزی ایالت و کشور دارد.»

رئیس جمهوری منتخب آمریکا در توصیف قابلیت‌های نیکی هیلی اضافه کرد، توانایی‌های او در به سر انجام رساندن توافق‌های مختلف در زمینه های گوناگون ثابت شده و می‌تواند نماینده شایسته‌ای برای ما در عرصه بین المللی باشد.

نیکی هیلی، که از منتقدان ترامپ در دوران تبلیغات انتخاباتی بود، نخستین گزینه زن کابینه رئیس جمهوری منتخب ۷۰ ساله اهل نیویورک است و در صورتی که سنا او را تایید کند، نخستین عضو غیرسفیدپوست کابینه او نیز خواهد بود.

خانم هیلی فرزند یک مهاجر هندی است و دومین شهروند آمریکایی آسیایی‌تباری است که به مقام فرمانداری یک ایالت آمریکا رسیده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG