لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۰

پرزیدنت ترامپ: دموکرات‌ها در مقابل ایران بد عمل کردند ولی الان همه چیز عوض شده است


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه ۱۱ بهمن در پیامی در توئیتر خود گفت: «چاک شومر و دموکرات‌ها حامی برخورد ضعیف و انفعالی در مورد ایران هستند. هیچ تصوری از درصد خطری که از سوی آن‌ها (جمهوری اسلامی ایران) روانه کشور ما می‌شود، ندارند.»

پرزیدنت ترامپ در ادامه گفته است: «حالا و به دلیل تحریم‌های ما و پایان دادن به توافق اتمی، اقتصاد ایران به ورطه آشوب کشیده شده است. دموکرات‌ها ما را در جایی بد گذاشته بودند ولی حالا همه چیز درست شده است.»‌

اکثریت دموکرات‌ها در دولت باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا موافق قرارداد اتمی موسوم به برجام با جمهوری اسلامی ایران بودند. خروج از برجام، وعده انتخاباتی پرزیدنت ترامپ بود.

جامعه اطلاعاتی روز سه شنبه ۹ بهمن در گزارش سالانه خود به کنگره، درباره ارزیابی در خصوص برنامه هسته ای ایران اعلام کرده بود که این کشور در حال حاضر به دنبال توسعه توانایی نظامی هسته ای خود نیست.

پرزیدنت ترامپ روز چهارشنبه ۱۰ بهمن، در توئیت‌هایی از ارزیابی دستگاههای اطلاعاتی آمریکا در مورد خطرات ناشی از ایران انتقاد کرد.

همزمان، آدام شیف رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان در واکنش گفت، این اعتباری برای جامعه اطلاعاتی ایالات متحده است که تحلیل‌های بسیار دقیق و واقع‌گرایانه از تهدیدهایی که با آنها مواجه هستیم ارائه کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG