لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۵۲

سفر خارجی ترامپ جمهوریخواهان را به هیجان آورده و دموکرات ها را ناامید کرده است


پرزیدنت ترامپ در جمع سران کشورهای عضو گروه هفت
پرزیدنت ترامپ در جمع سران کشورهای عضو گروه هفت

«دیو بویر» و «تام هاول» بطور مشترک در واشنگتن تایمز نوشتند، جمهوریخواهان در واشنگتن در پایان سفر نه روزه رییس جمهوری آمریکا به خاورمیانه و اروپا گفتند او در نخستین سفر خارجی خود به متحدان آمریکا در اجلاس ریاض، اسراییل و در نشست های ناتو و گروه هفت اطمینان خاطر داد و آن جا لازم بود موضعی محکم گرفت.

سناتور جمهوریخواه باب کورکر، رییس کمیته روابط خارجی سنا، گفت: «این سفر تقریبا بی نقص بود و به نظر می رسد که رییس جمهور در طیفی گسترده از اهدافی که در ملاقات من با اعضای ارشد کاخ سفید و وزارت خارجه در میان گذاشته شده بود به پیشرفت های بزرگی دست یافته است».

سناتور جمهوریخواه لیندسی گراهم، عضو متنفذ کمیته نیروهای مسلح سنا، تاکید کرد: «در مجموع سفری خوب حاوی پیام هایی حاکی از اطمینان خاطر به اسراییل و پیامی درست به عربستان سعودی بود. ناتو باید بیشتر بپردازد، اما شاید پرداختن به آن در کنار بنای یادبود حملات تروریستی یازدهم سپتامبر در بروکسل مناسب نبود».

اما دموکرات هایی چون ننسی پلوسی، رهبر اقلیت دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا، می گویند پرزیدنت ترامپ به آنچه باید در این سفر دست نیافت؛ در پرداختن به نقض حقوق بشر در خاورمیانه کوتاهی و برای رهبران ناتو موعظه کرد. مخالفان دونالد ترامپ در آمریکا معتقدند او در داخل کشور با آزمون های دشوارتری در ادامه تحقیقات مداخله روسیه در انتخابات آمریکا روبرو خواهد شد.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG