لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۸

گزینه های نهایی سمت های کابینه آمریکا در برج ترامپ بررسی میشوند


مایک پنس معاون رئیس جمهوری منتخب و همسرش به سوی برج ترامپ در نیویورک می روند. ۵ دسامبر
مایک پنس معاون رئیس جمهوری منتخب و همسرش به سوی برج ترامپ در نیویورک می روند. ۵ دسامبر

دونالد ترامپ رییس جمهوری منتخب در حالی که همچنان در جستجوی گزینه مناسب برای تصدی وزارت خارجه است، روز گذشته با معاون رییس جمهوری پیشین و کنشگر محیط زیست، اَل گور ملاقات کرد.

اَل گور، معاون رییس جمهوری پیشین آمریکا که هم اکنون به فعال محیط زیست تبدیل شده، ملاقات عصر گذشته خود را «بسیار جالب» توصیف کرد.

آقای گور گفت: «گفتگوی طولانی و بسیارسازنده ای با رییس جمهوری منتخب داشتم. جلسه صادقانه به دنبال یافتن دیدگاه مشترک بود. پیش از این ملاقات من با ایوانکا ترامپ ملاقات کردم. محتوی گفتگوهایمان را بسیار جالب یافتم؛ که ادامه خواهد یافت.»

آقای ترامپ رییس جمهوری منتخب، دخالت انسان در تغییرات اقلیمی را طی دوران انتخابات فریب دانسته بود.
ایوانکا ترامپ، جزو تیم انتقال پدرش به کاخ سفید است. گفته می شود که همانگونه که وی در طی دوران مبارزات انتخاباتی برای پدرش تبلیغات می کرد به دنبال ادامه نقش آفرینی در دولت پدرش است. نشریات این آمریکایی می گویند که وی در جستجوی محل سکونت در واشنگتن است.

آقای ترامپ روز گذشته دامنه جستجوی خود برای سمت وزارت خارجه آمریکا را به رغم این که گفته می شود تا پایان هفته همه سمتهای کابینه خود را اعلام خواهد کرد، گسترش داد.
در فهرست جدید جان هانتسمن جمهوریخواه، سفیر پیشین آمریکا در چین، و فرماندار اسبق ایالت یوتا، آقای رکس تلرسون جمهوریخواه رییس غول نفتی، اکسون موبیل از سال 2006 تاکنون، دریاسالار بازنشسته جیمز استاوریدس، فرمانده عالی نیروهای متحدین در اروپا از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ ، سناتور دموکرات جو مانشن از ایالت ویرجینای غربی و فرماندار پیشین همین ایالت و دینا رورباکر عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان از ایالت کالیفرنیا دیده می شود.

آقای ترامپ روز گذشته بن کارسون رقیب خود در انتخابات مقدماتی را به عنوان گزینه خود را برای سمت وزارت مسکن و توسعه شهری اعلام کرد.

روز گذشته همچنین خانم استاین، نامزد شکست خورده حزب سبز در انتخابات ریاست جمهوری که رهبری بازشماری آرا در سه ایالت را بر عهده دارد در برابر برج ترامپ در نیویورک تجمع کرد.
نتیجه آرا در این سه ایالت به رغم پیروزی آقای ترامپ، اما فاصله آن با رقیبش خانم کلینتون بسیار نزدیک بود.

آقای ترامپ از این بازشماری شدیدا انتقاد کرده و آنرا توجیهی برای خانم استاین در جمع آوری کمک مالی برای حزبش عنوان کرده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG