لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۵

پرزیدنت ترامپ: آمادگی کامل آمریکا برای گزینه نظامی علیه کره شمالی


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا می گوید با اینکه گزینۀ نظامی در قبال کرۀ شمالی را ترجیح نمی دهد، اما در صورتی که آمریکا مجبور به استفاده از گزینۀ نظامی در قبال آن کشور شود، پیامد آن برای پیونگ یانگ «ویرانگر» خواهد بود.

پرزیدنت ترامپ این اظهارات را در یک نشست خبری مشترک با ماریانو راخوی نخست وزیر اسپانیا در کاخ سفید و در پاسخ به سوال خبرنگاران اظهار کرد.

وی بار دیگر برنامه موشکی و تسلیحات اتمی کره شمالی را تهدیدی برای همه بشریت دانست که جامعه جهانی باید با همکاری جدی با یکدیگر با آن مقابله کنند.

پرزیدنت ترامپ گفت «آمریکا و اسپانیا با خطرات و چالش‌های مشترکی مواجه هستند؛ از ایران و کره شمالی گرفته تا اوضاع در ونزوئلا. من از تصمیم جدید اسپانیا مبنی بر اخراج سفیر کره شمالی از کشورشان استقبال می کنم. وقت آن رسیده که تمامی کشورهای مسوول در برابر تهدیدات کره شمالی بایستند. برنامه تسلیحات هسته‌ای و موشکی بالیستیک کره شمالی تهدیدی برای تمامی جهان است. همه جهان باید تلاش کنند که این کشور از تسلیحات اتمی عاری شود.»

وی همچنین از گروه‌های افراطی و تروریستی به عنوان تهدید دیگری علیه جامعه جهانی نام برد.

رئیس جمهوری آمریکا با مردم اسپانیا که به تازگی قربانی حملات تروریستی بودند ابراز همدردی کرد و گفت «ما مفتخرانه اعلام می‌کنیم که آمریکا در کنار مردم اسپانیا در مواجهه با گروه‌های شیطانی که همه بشریت را تهدید می‌کنند ایستاده است.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG