لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۵

عذرخواهی سناتور ایالتی میزوری از پرزیدنت ترامپ برای آرزوی ترور او


ماریا چپل نادال پیشتر در یک پست فیس بوکی خواستار ترور رئیس جمهوری آمریکا شده بود.
ماریا چپل نادال پیشتر در یک پست فیس بوکی خواستار ترور رئیس جمهوری آمریکا شده بود.

یک سناتور ایالتی که در فیسبوک خود خواستار ترور پرزیدنت ترامپ شده بود، بعد از افزایش انتقادات از رئیس جمهوری آمریکا عذرخواهی کرد.

ماریا چپل نادال، سناتور دموکرات ایالت میزوری، هفته پیش در فیس بوک ابراز امیدواری کرده بود به جان پرزیدنت ترامپ سوء قصد شود. این اقدام او موجی از خشم و انتقاد را به دنبال داشت.

وی بعد از واکنشها، در کنفرانس خبری در کلیسای فرگوسن خطاب به رئیس جمهوری آمریکا گفت: «پرزیدنت ترامپ. از شما و خانواده تان پوزش می خواهم.اشتباه کردم مسئولیت آن را می پذیرم. هرگز چنان خطائی را تکرار نخواهم کرد.»

سناتور ایالت میزوری گفت چون از جانب گروههائی به مرگ تهدید شده بود نمی خواسته پیش از برگزاری کنفرانس خبری، خبر گفتگویش با رسانه ها اعلام شود.

اعضای دو حزب دموکرات و جمهوریخواه در کنگره ایالتی و نیز فرماندار و معاون او خواستار استعفای خانم چپل نادال از مقام سناتوری شده بودند اما وی حاضر به کناره گیری نشد و گفت او هم یک انسان است و اشتباه می کند.

این سناتور دموکرات که در سال ۲۰۱۰ به سنای میزوری راه یافته، می گوید از سخنان پرزیدنت ترامپ پس از واقعه مرگبار شارلوتزویل به خشم آمده بود، چون رئیس جمهوری آمریکا هر دو طرف را مسئول قلمداد کرده بود.

خانم نیدال گفت مورد بازجوئی پلیس قرار گرفته و پلیس مخفی مطمئن شده است که وی درآن فیسبوک قصد نداشته است افراد را به اقدامی که به رئیس جمهوری آسیب برساند تشویق یا تحریک کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG