لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۴

یک دیدگاه: ترامپ در عربستان درست عمل کرد


یک تحلیلگر در نشریه هیل می گوید فارغ از اتفاقاتی که در هفته های اخیر در واشنگتن رخ داده است، دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، سخنرانی پر محتوایی در مکانی مناسب و در زمانی مناسب در اجلاس ریاض انجام داد. البته انتقادهایی بابت مساله حقوق بشر و یمن از او خواهد شد، اما رییس جمهور تمرکزی متفاوت داشت که به یقین تمرکزی درست بود.

آنتونی کوردزمن در نشریه هیل نوشته: او ابتدا باید به رهبران پنجاه کشور مسلمان نشان می داد که فردی ضد اسلام نیست و اسلام را دشمن نمی بیند.

پرزیدنت ترامپ به دقت بر تهدید ناشی از حکومت ایران و نه مردم ایران به عنوان دیگر محور اصلی مشارکت استراتژیک با جهان عرب تاکید گذاشت.

رسانه ها بیشتر بر قرارداد تسلیحاتی ایالات متحده و عربستان سعودی تمرکز کردند، اما رییس جمهور به تجارت و سرمایه گذاری و طرح اصلاحات عربستان سعودی موسوم به «چشم انداز ۲۰۳۰» هم پرداخت.

رییس جمهوری آمریکا در عین حال از مساله اسراییل و نیاز به رواداری گسترده مذهبی هم طفره نرفت.

یک سخنرانی تصور اعراب و مسلمانان از رییس جمهوری آمریکا یا خود آمریکا به عنوان یک متحد را عوض نمی کند. این امر بستگی فراوانی به اقدامات پیامد آن دارد. ولی این سخنرانی یک آغاز خوب است که باید از سوی کارشناسان و هر دو حزب در آمریکا مورد تمجید قرار بگیرد.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG