لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۰

ترامپ، صدام و بی اعتمادی مردم به رسانه ها


دونالد ترامپ
دونالد ترامپ
مقاله ای از دیوید ویگل در روزنامه واشنگتن پست

دونالد ترامپ، کاندیدای محرز جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در یک گردهمایی انتخاباتی در شهر رالی در ایالت کارولینای شمالی گفت که صدام حسین با وجود تمام گناه هایش "تروریست ها را می کشت... امروز، عراق هاروارد تروریسم است. می خواهی تروریست بشوی کافی است به عراق بروی."

ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون، کاندیدای محرز دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در واکنشی تند ترامپ را برای ستایش صدام حسین مورد حمله قرار داد.

تاکیدات مکرر ترامپ بر لزوم باقی ماندن صدام حسین در قدرت برای کشتن تروریست ها با هدف جذب رای دهندگانی عنوان می شود که از روند جنگ عراق و بی ثباتی خاورمیانه و ظهور و گسترش داعش عصبانی هستند.

ترامپ پیشتر هم با تاکید بر نقش صدام در کشتن تروریست ها و خطاهای جرج بوش در جنگ عراق، جب بوش، برادر رییس جمهوری پیشین آمریکا، را در انتخابات مقدماتی جمهوریخواهان از دور رقابت ها خارج کرده بود.

انتقادات ستاد کلینتون از گفته های دیروز ترامپ در مورد صدام حسین ساعتی پس از کنفرانس خبری جیمز کومی، رییس اف بی آی، صورت گرفت که بی اعتمادی به هیلاری کلینتون در تبادل اطلاعات محرمانه از طریق ایمیل در کانون آن قرار داشت.

ترامپ هم گفته هایش درباره صدام حسین را ساعاتی پیش از انتشار گزارش سر جان چیلکات در باره هماهنگی جرج بوش و تونی بلر، نخست وزیر بریتانیا، در جنگ عراق عنوان کرد.

در یک کلام، ترامپ می گوید تا زمانی که دیکتاتورها تروریست ها را می کشند آمریکا نباید با آن ها کاری داشته باشد و به نظر می رسد رای دهندگان جمهوریخواه از دیدگاه او حمایت می کنند.

کلینتون نظر مخالفی درباره صدام و عراق داشت و آن را در حمله به لیبی و سرنگونی معمر قذافی نشان داد.

رسانه ها به جای پرداختن به این تفاوت ها به واکنش تند ستاد کلینتون به حرف های ترامپ می پردازند.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

XS
SM
MD
LG