لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۰

دیدگاه: ۱۸ ماه در مقابل ۸ سال؛ ترامپ مقابل روسیه از اوباما محکم‌تر بود


یادداشتی در روزنامه هیل از جن کرنز، استراتژیست جمهوریخواه و مدیر روابط عمومی و سخنگوی حزب جمهوریخواه ایالت کالیفرنیا

آوریل گذشته، دولت ترامپ تحریم های جدیدی را علیه روسیه از جمله تحریم ۷ تن از ثروتمندان روس و ۱۷ مقام ارشد دولتی در مسکو وضع کرد. این تحریم ها حلقه افراد نزدیک به ولادمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، را از ورود دوباره به آمریکا بازداشته و حتی دیگران را از تجارت با آن ها منع می کند.

در ژانویه ۲۰۱۷، پرزیدنت ترامپ روسیه را برای الحاق غیرقانونی کریمه هدف شدیدترین تحریم ها قرار داد. بیش از سی فرد و سازمان درگیر در اشغال اوکراین هدف این تحریم ها بوده اند. استیو منوشن، وزیر دارایی دولت ترامپ، اعلام کرد تا زمانی که مسکو پایبندی خود را به توافق مینسک در سال ۲۰۱۵ مبنی بر آتش بس میان روسیه و اوکراین نشان ندهد، تحریم ها برقرار خواهد ماند.

در اوت ۲۰۱۷، ترامپ لایحه ای را امضا کرد که هدف مشخص آن تحریم صنایع انرژی و دفاعی روسیه است.

دونالد ترامپ بود که دستور تعطیلی کنسولگری روسیه در سیاتل و مراکز دیپلماتیک آن کشور در سانفرانسیسکو و نیویورک را صادر کرد؛ نه باراک اوباما.

پس از آن که پرزیدنت ترامپ ۶۰ دیپلمات روس را در واکنش به حمله شیمیایی روس ها در بریتانیا اخراج کرد، دیگر کشورها به اقدامات مشابهی دست زدند.

تقویت ناتو و ارائه منابع جایگزین انرژی برای اروپا از دیگر اقدامات پرزیدنت ترامپ در راستای تضعیف جایگاه روسیه بوده است.

تمام این اقدامات را با مماشات اوباما با روسیه بر سر «خط قرمز» در سوریه مقایسه کنید.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG