لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۲

دیدگاه: افتادن در آتش جهنم در هلسینکی


یادداشتی در وبسایت روزنامه واشنگتن تایمز از وسلی پرودن، روزنامه نگار باسابقه آمریکایی و سردبیر پیشین تایمز

مخلوطی از ناباوری و خشم به استقبال عملکرد پرزیدنت دونالد ترامپ در هلسینکی رفت. این بار منتقدان همان افراد معمول نبودند که هرگز کلامی دلگرم کننده درباره رئیس جمهوری آمریکا نگفته و نمی گویند. استقبال ملایم رئیس جمهوری آمریکا از کلمات گاه دوستانه پوتین دوستان ترامپ و آن هایی که سعی می کنند در میان حملات دموکرات ها و جمهوریخواهان کج خلق به او فرصتی بدهند را نگران کرده است. دونالد ترامپ، مانند باراک اوباما رئیس جمهوری پیش از او، مشتاق یک شروع دوباره در روابط آمریکا و روسیه است. او اخیرا گفت: «پوتین مشکلی نیست.»

پرزیدنت ترامپ فراموش می کند که با رفیق پای بازی گلف یا یک پیشنهاد دهنده ساخت هتلی جدید طرف نیست. پوتین یک آدمکش سابقه دار «کا گ ب» با دستانی خونین و نگاهی شیطانی به زندگی انسان است. این همان فرد طرف تخاصمی است که برای قتل یک پدر و دختر با گاز شیمیایی در یک پارک عمومی در بریتانیا آدمکش فرستاد.

دونالد ترامپ مردی است که برای خودش احترام فراوانی قائل است ولی به قابلیت ها و نظرات دیگران اهمیت چندانی نمی دهد.

او با این اعتماد به نفس وارد هلسینکی شد که می تواند از پس این ماموریت بربیاید ولی نتوانست. شاید تقدیر الهی آمریکا را در برابر هیلاری کلینتون محافظت کرد. پرزیدنت ترامپ با این اوصاف به مراتب بهتر از پرزیدنت کلینتون شماره ۲ است. اما دونالد دارد به آن سو می رود.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG