لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۱

دیدگاه| یادداشت مشاور پیشین ترامپ؛ او به پوتین گفت کلانتری جدید در کاخ سفید است


یادداشتی از سباستین گورکا، استراتژیست ارشد و از مشاوران پیشین پرزیدنت ترامپ، در وبسایت روزنامه هیل

ولادیمیر پوتین نمی خواهد دوست آمریکا باشد و هرگز نمی تواند چنین دوستی باشد.

او به عنوان افسر «کا گ ب» خودش را وقف نابودی ما کرده بود. او حتی پس از پایان جنگ سرد فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی را بزرگترین فاجعه ژئوپولیتیک قرن توصیف کرده بود.

با این وجود چرا پرزیدنت ترامپ خود را به زحمت بیاندازد؟

روسیه همچنان کشوری پهناور، پس از آمریکا دارای دومین زرداخانه هسته ای جهان و صاحب کرسی دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد با حق وتویی است که شوروی پیشتر داشت.

مسکو همچون گذشته به رفتارهای مخرب اش در سراسر جهان از جمله در اروپای شرقی و خاورمیانه ادامه می دهد. اجلاس هلسینکی از این جهت بسیار مهم است.

رئیس جمهوری روسیه پیشتر پیام پرزیدنت ترامپ را دریافت کرده که دیگر دوره باراک اوباما تمام شده است. دوره عدم واکنش به اشغال کریمه توسط روسیه.

دوره عمل نکردن اوباما به «خط قرمز» ی که برای روس ها در سوریه تعیین کرده بود، گذشته است.

پرزیدنت دونالد ترامپ بر خلاف روسای جمهوری قبلی آمریکا فردی عملگرا است و جهان را آنگونه که هست می بیند. رئیس جمهوری ایالات متحده گرفتار نگرشی نیست که آمریکا را منشاء تمام مشکلات جهان می داند. دونالد ترامپ در عین حال می داند چگونه بیان روشن قدرت و موفقیت روابط را شکل می دهد و می تواند بر رفتار بازیگران بد اثر بگذارد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG